У Львівській області по кожній виборчій дільниці у списки виборців внесено по 20–25 правок

У Львівській області в середньому по кожній виборчій дільниці, де налічується 1,5 тис. виборців, внесено по 20–25 правок. Про це сьогодні, 12 січня, під час засідання Прес-клубу розповів начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської ОДА Федір Алєйніков.

За його словами, підрахувати точно, скільки внесено правок до реєстру виборців, неможливо. Здебільшого зі списків виборців вилучаються померлі, двійники, виправляються особисті дані.

Первинне наповнення бази даних, як зазначив Алєйніков, розпочалося 1 травня 2009 року. Обробляли інформацію, отриману з лютого 2006 року до травня 2009 року. Тоді, за словами чиновника, була виявлена значна кількість двійників – більше 400 тисяч загалом по Україні. Це пояснюється міграцією осіб як за кордон, так і між населеними пунктами, та навіть окремими вулицями чи будинками.

«На сьогодні, якість інформації, яка є зараз в Державному реєстрі виборців в повній мірі залежить від якості поданої інформації від органів МВС, юстиції та інших держструктур. Також невід’ємну роль грає активність виборців, які уточнювали списки виборців», – повідомив Алєйніков. Загалом, кількість скарг і звернень до Державного реєстру виборців в цілому по Україні свідчить про те, що активність виборців значно висока. А завантаженість відділів Державного реєстру в останні дні є максимальною. Уточнення в списки виборців вносяться постійно.

Однак, як розповів керівник проекту моніторингу виборів у Львівській області ГМ «Опора» Андрій Дутчак, ще наприкінці грудня активність виборців, які перевіряли свої дані у списках, була досить низькою. По селах – це близько 3%. У Львові – близько 7%. В середньому по області – 4–5%.

На цей момент, за словами Алєйнікова, у Львівській області налічується близько 1 млн 951 тис. виборців. По Львову – близько 600 тисяч.

Архіви