Турецькі ремонтники доріг у Львові применшували зарплату своїх працівників

ТзОВ “Онур конструкціон інтернешнл” приховував заробітну плату робітників-українців перед Пенсійним фондом України — заявила Любов Качмар, правозахисник Ігоря Глушка, колишнього дорожнього робітника ТзОВ “Онур конструкціон інтернешнл”.

“Ігор Глушко через виробничу травму став інвалідом (ІІІ-ї групи). При оформленні пенсії він звернувся в Пенсійний фонд. Йому надали довідку про те, що з ТзОВ “Онур конструкціон інтернешнл” почали сплачувати єдиний внесок лише з вересня 2011-го. Хоч, згідно з наказом, на роботу його було прийнято у червні, — розповідає пані Качмар. — Тобто протягом трьох місяців товариство не сплачувало єдиного внеску”.

Правозахисник наголосила, що з цього приводу неодноразово звертались у прокуратуру Шевченківського району, проте результатів перевірки досі немає.

Ігор Глушко вважає, що питання сплати єдиного внеску стосується не лише його одного. Адже на фірмі, коли він працював, було орієнтовно 300 робітників-українців.

Окрім того, у товаристві подавали недостовірні дані про рівень заробітної плати, тобто офіційно дорожнім робітникам нараховували 1,4 тис грн, а неофіційно обіцяли 4 тис грн.

Щоправда й тих грошей, як каже Ігор Глушко, вони не отримували. “Я працював з 1 червня по 30 листопада 2011 року. Проте за цей час я отримав лише понад три тисячі гривень, але в той період, коли був на лікарняному”, — говорить пан Глушко і додає, що на фірмі завжди обіцяли сплатити кошти пізніше через фінансові труднощі.

Любов Качмар наголосила, що 19 червня було прийнято рішення про інвалідність пана Глушка. “Після цього Ігор Глушко звернувся в Пенсійний фонд про оформлення пенсії. Від нього вимагали певний пакет документів, зокрема, й трудову книжку, яку йому так і не повернули в “Онурі” у зв’язку з тим, що було звільнено з порушенням чинного законодавства під час лікарняного.

У Пенсійний фонд пану Глушку довелось подати копію трудової книжки (належним чином завірену). Оформляння пенсії тривало протягом трьох місяців. Крім того, через неповний пакет документів вдалось оформити лише мінімальну пенсію. Тож, протягом місяця він отримує мінімальну пенсію”, — говорить правозахисник.

Довідка

Ігор Глушко, колишній дорожній робітник ТзОВ “Онур конструкціон інтернешнл” поскаржився генеральному прокурору України на бездіяльність посадових осіб органів прокуратури Шевченківського району Львова. Бо неодноразово звертався до прокуратури з приводу протиправних дій службових осіб “Онур” та грубого  порушення ними вимог законодавства про працю України, але, як вважає Ігор Глушко, так і не побачив належного реагування.

Архіви