ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Генплани яких з 44-ох міст Львівської області є найбільш закритими? Як відкрити цю інформацію?».

Учасники:

  • Марта Панькевич, помічник юрисконсульта  МБО «Екологія-Право-Людина»;
  • Наталія Городецька, юрисконсульт 1-ої категорії МБО «Екологія-Право -Людина»;
  • Софія Шутяк, адвокат, експерт у галузі земельного, екологічного права.

За додатковими питаннями з приводу прес-конференції звертайтеся:

Наталія Городецька, еmail: [email protected]  тел.: (032) 225-76-82

Довідка:

Генеральні плани – це документи, які визначають розвиток, планування, забудову і інше використання території населеного пункту на 15-20 років. Обов’язок із забезпечення доступу матеріалів Генплану для громадськості законодавство поклало на міські ради. Зокрема, матеріали мають бути розміщені на веб-сайті органу, у періодичних друкованих ЗМІ, у загальнодоступному місці приміщення ради, а також надані за запитами на інформацію.

Громадськість має право долучитися до громадського обговорення проекту Генплану і таким чином попередити та вплинути на незаконні забудови, знищення зелених насаджень, вирубку парків, самозахоплення земельних ділянок тощо.

Юристи міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) зробили моніторинг стану доступу до генпланів 44 міст Львівської  області.

Яким є стан доступу до матеріалів генпланів за запитами у цих містах? Як забезпечують доступ через інші обов’язкові способи оприлюднення генпланів (на веб-сайтах, в друкованих ЗМІ, у приміщеннях)? Що є більш пріоритетним для міських рад: чинне законодавство чи радянська політика засекречування інформації? Як прокуратури відреагували на скарги ЕПЛ про засекречування радами документів генпланів? Чи відновлено право ЕПЛ на доступ до матеріалів генпланів?

На ці та інші питання прозвучать відповіді від організаторів прес-конференції.

Про досвід участі громадськості у обговоренні проекту «Коригування Генерального плану міста Львів на прикладі РЛП «Знесіння» (Хордова магістраль, високовольтні лінії електропередач) журналісти зможуть почути від тодішнього учасника громадських слухань та юриста ЕПЛ.

Архіви