Три рецепти Бермеса для громадської ради при ЛОДА

Громадська рада при ЛОДА планує надавати пропозиції також центральним органам влади і місцевого самоврядування. Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» , повідомив голова громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації Зеновій Бермес.

На запитання – «Що робити, аби громадська рада при ЛОДА з елементу декору при виконавчій гілці влади перетворилася на реального представника інтересів громади?» – Зеновій Бермес відповів так.

«По-перше, громадськість має бути представлена громадськими організаціями, які дійсно працюють, які є фаховими і які здатні працювати на фаховому рівні з органами влади.

По-друге, влада повинна припинити бачити у такому середовищі людей, які будуть створювати підтанцьовку. Тобто, треба бачити громадськість вуролі партнера. Якщо є бажання двох сторін, то така громадська рада має право на існування.

Але є багато перешкод для цього, передусім, ті норми, які дозволили формувати громадську ради, за якими ми вимушені працювати, потребують вдосконалення. Працюючи другий термін, ми знаємо, що треба змінити.

По-третє, влада не повинна боятися великих рад. Бо більшість представників влади в Україні жахаються великої кількості членів громадської ради – розуміють, що це може бути опозиція».

Архіви