Тростянецька тергромада планує заробляти 15 млн грн

Обіцянку з боку держави виплатити, так звані, «підйомні» виконав тільки Державний фонд розвитку місцевого самоврядування – один мільярд гривень для об’єднаних громад. Будемо дякувати і за це, але розраховувати на підтримку ані Києва, ані Львова – не варто.

Про це сьогодні, 28 березня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Реформи у Тростянецькій об’єднаній громаді», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова Тростянецької сільської об’єднаної територіальної громади Олександра Леницька. 

– Ми будемо раді фінансовій підтримці, підтримці порадами. Але, передусім, кожна громада повинна сподіватися тільки на себе. Ми розуміємо, що підтримка від держави може бути разовою. А надалі треба заробляти самим, – каже вона. 

За її словами, не правильно вважати, що Тростянецька сільська об’єднана територіальна громада є найбагатшою. 

– Якщо брати тільки доходи, то це не означає, що ми – найбагатші. Як економіст я кажу, що треба враховувати і видатки. А видатки в нас дуже великі. Наших особистих грошей ми плануємо заробити 15 млн гривень. Це, в основному, 30 відсотків акцизного податку з нафтопродуктів, тому що на території громади є 5 заправок, в майбутньому може бути ще збудовано. Адже це траса Київ-Чоп. Ще є орендна плата з юридичних осіб за землю і за надра. На території розташовані піщані, кам’яні та вапняні кар’єри. Дохід від них складає 45 відсотків, – каже голова громади. 

Що стосується доходу від фізичних осіб, то, за її словами, це – бюджетні установи, яким нараховують зарплату з бюджету, і цей податок повертається в той же бюджет. 

– Потрібно розвивати робочі місця. Перших два-три роки ми будемо працювати тільки в цьому напрямку – наші привабливі землі довкола траси Київ-Чоп, сільськогосподарські землі в селах, – каже Олександра Леницька.

За її словами, зараз у громади збільшилися видатки на енергоносії, Народні доми та на освіту. 

– З шести шкіл п’ять – малокомплектні, де навчаються по 100-110 дітей.  Витрати на одного учня з бюджету дуже великі. Крім того, що на освітню галузь надали 9 млн субвенції з держбюджету, ми додали своїх 4 млн на зарплату та енергоносії. Це дуже багато, тому що не кожна сільська рада сьогодні може заробити 4 млн. Але закривати школу в якомусь із сіл – це не є добре, – вважає вона. 

Водночас, за її словами, громада використовує всі можливості наповнити свій бюджет та отримати грантові кошти. Уже подано 21 мікро-проект до ЛОДА на отримання коштів для заміни вікон та дверей у школах, для вуличного освітлення та для створення дитячих майданчиків у селах. 

Довідка

Тростянецька сільська об’єднана територіальна громада об’єднала 17 сіл. Населенні пункти, які ввійшли до громади, дуже різні. В одних мешкає 1600 осіб, в інших лише – 67. На утримані бюджету є 4 школи 1-3 ступеня, дві школи 2 ступеня, один дитячий садок, 30 закладів культури, десять фельдшерсько-акушерських пунктів та дві амбулаторії 

Планований обсяг доходів територіальної громади – 32 млн 301 тис 800 грн. Сформованих відповідно до ст.64 Бюджетного кодексу України – 15 млн 308 тис грн, бюджету розвитку – 3 млн 600 тис, базової дотації – 1 млн 976 тис 700 грн. 

Архіви