Тростянецька тергромада може обрости новими селами – експерт

Найуспішніша об’єднана територіальна громада на Львівщині може обрости ще кількома селами.

Найбільше конфліктів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад в рамках децентралізації влади виникає, коли вирішують, де буде адміністративний центр майбутньої громади. 

Про це сьогодні, 28 березня, під час інтерв’ю-прес-конференції з головою Тростянецької сільської об’єднаної територіальної громади Олександрою Леницькою на тему: «Реформи у Тростянецькій об’єднаній громаді», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик ГО «Європейський діалог» Тарас Баранецький. 

– Кожен би хотів робити реформи, але щоби всі об’єднувалися навколо нього, – каже він. 

За його словами, Тростянецька сільська об’єднана територіальна громада може бути прикладом в дуже багатьох параметрах для Львівщини і для цілої України. 

– І п’ять сільських голів вирішили, що центр буде там, де ніколи не було сільської ради, – каже Тарас Баранецький.

Також, за його словами, важливо те, що об’єднання відбувалося на основі розрахунків спроможності майбутньої територіальної громади, оскільки власні доходи цієї громади є значні, найбільші на території Львівщини, і абсолютно достатні для функціонування громади. 

– Крім того, ця територіальна громада постійно залучає кошти з інших джерел. Зокрема, подає  різноманітні проекти, залучає кошти з-за кордону, – каже експерт. 

Він нагадав, що Тростянецька сільська об’єднана територіальна громада є першою на Львівщині, де були обрані старости і їхні повноваження вже підтверджені. 

– Можливо, до цієї громади захочуть доєднатися населенні пункти з інших потенційних об’єднаних громад, наприклад, з Пустомитівського району, – прогнозує Тарас Баранецький.

Архіви