Тільки високотехнологічна зброя США може зупинити Росію в Україні, – експерт

«Норманський варіант поганий тим, що він страждає на відсутність американців. У великому світовому конфлікті відсутність Америки була приречена на неуспіх».

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту у Львівському прес-клубі між Львовом – Москвою–Петрозаводськом на тему: «Як цьогорічні мінські домовленості вплинуть на агресивну політику Росії проти України і реакцію на війну в Донбасі країн ЄС і США?» заявив історик Василь Расевич.

«Норманський формат є нещасливий і неуспішний від самого початку, тому що його не можна вирішити дипломатичним способом і, тим більше,  без участі найсильніших світових гравців.

Це все може закінчитися тимчасовим перемир’ям. Тимчасове перемир’я Україна має використати, щоб перегрупуватися, встигнути максимально переозброїтися, і  в такому випадку США мають обов’язково допомогти Україні високотехнологічною зброєю і, напевно, цього разу подібну позицію до США має посісти ЄС.

Велика біда буде далі продовжуватися через те, що Росія, постачаючи зброю на Донбас, солдатів щоразу ескалувала цей конфлікт, не думаючи, що настане коли-небудь час  отаманщини, і цю отаманщину Росія не зможе контролювати, і ці угруповання, майже козацькі, отаманські, не будуть ніким контрольован, і вони будуть щоразу порушувати будь-які домовленості.

Тому, на жаль, тільки високотехнологічна зброя може зупинити кровопролиття на тій частині України, яка є окуповано і вийти до того, що Україна повернеться до своїх попереднії кордонів і цей конфлікт буде локалізований»,- підсумував історик.

Архіви