Учасникам АТО хочуть запропонувати квартири за 30% їхньої вартості

Якщо органи місцевого самоврядування, держава та громадські організації підтримають програму забезпечення житлом учасників АТО, яку запропонувала ГО «Доступне житло Львівщини», то учасники бойових дій та члени їх сімей зможуть придбати квартири у багатоквартирних будинках, заплативши лише 30% від її вартості.

Про це сьогодні, 23 лютого, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Як забезпечити учасників АТО та членів їхніх сімей житлом. Представлення Програми забезпечення житлом учасників АТО та членів їхніх сімей» повідомив автор, розробник та керівник Програми забезпечення житлом учасників АТО та членів їхніх сімей житлом, голова ГО «Доступне житло Львівщини» Іван Росоловський.

За його розрахунками, учасник АТО може купити однокімнатну квартиру площею 33 квадратних метри за 3 тисячі 667 доларів. Але – тільки в районі або в області. Ціну житла у Львові ще не розраховували.
Софія Курман, координатор Програми забезпечення житлом учасників АТО та членів їхніх сімей житлом, член правління ГО "Доступне житло Львівщини" повідомила, що у Львівській області заявок на безкоштовне отримання земельних ділянок загалом – 838 .

– Причому 234 учасники АТО потребують покращення житлових умов. В тому числі і 50 сімей загиблих воїнів. Щодо статистики зарезервованої землі, то вона є невтішною, тому що вільних площ немає, немає дозвільних документацій, – каже Софія Курман.

За словами голови БФ "Право і Демократія", правозахисника Андрія Бурого, хоча законодавством гарантовано надання кожному з учасників АТО дідянок, та на всіх землі не вистачить.
– Зрозуміло і те, що не кожен з учасників АТО зможе збудувати там собі житло. Тому запропонований формат дозволить вирішити свої житлові умови за рік-півтора, – каже правозахисник.

Про те, що не варто очікувати від держави безкоштовного житла, нагадав і виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаїмов.
– Навіть у Радянському Союзі не були забезпечені житлом всі учасники Другої світової війни та воїни-інтернаціоналісти. Хоча в тій державі це було зробити набагато простіше, – каже він.

То ж він радить скористатися допомогою цієї програми. Хоча, Василь Абаїмов зауважив, що люди, які планують забезпечити житлом учасників АТО, ще не стикалися з життєвими реаліями

– Я боюсь, щоби не виникло колізій між учасниками АТО і тими, хто вже стоїть на обліку й кому держава теж зобов’язана надати житло. Ми повинні так вести роботу, щоби не пересварити учасників бойових дій, колишніх військових конфліктів, та тими, хто зараз захищає нашу державу, – каже він.

Водночас секретар Новояворівської міської ради Галина Джулай поділилася досвідом вирішення проблеми в їхньому місті.

– Ще в жовтні 2014 року Новояворівська міська рада надала 40 га землі. І зараз розробляється містобудівна документація, щоби забезпечити сім’ї учасників АТО під індивідуальну забудову.  Крім того, було надано 15 га для сімей загиблих в АТО та на Майдані. Також звернулося управління МВС з проханням надати земельну ділянку, щоби побудувати багатоквартирний будинок для міліціонерів-учасників АТО, – каже вона.

Архіви