«Сильна Україна» готова домовлятися з центристськими і правоцентристським партіями про єдиних кандидатів

Попередня редакція закону про місцеві вибори внесла певну дезорганізацію в партійні осередки «Сильної України», але в партії сподіваються отримати хороший результат на виборах. 

Про це сьогодні, 31 серпня, під час засідання Незалежного громадського прес-центру "Львівський вибір-2010" заявив голова ЛОО партії «Сильна Україна» Василь Барилюк. 

За його словами, норма про обов’язкову реєстрацію партій за 365 днів до виборів, була в законі максимально довгий час, тому коаліція певною мірою досягла своєї мети. 

«Тобто спочатку vip-учасники перегонів зайшли всередину і повибирали собі якийсь, так би мовити, добротний одяг, а потім запустили всіх решта на секонд-хенд», – зазначив Барилюк.

Він визнав, що в їхній партії є певна дезорганізація, оскільки є люди, які з тих чи інших причин не хотіли чекати 5 років до нових виборів, хотіли вже сьогодні себе зреалізувати у місцевій політиці і, відповідно, вели перемовини з іншими партіями. 

«Але, тим не менше, ми не розбіглися в жодному районі. Ми зараз активно беремо участь у цьому процесі», – заявив Василь Барилюк і додав, що є райони, які незважаючи на цю норму, продовжували підготовку до виборів. 

Голова ЛОО «Сильна Україна» зазначив, що у деяких районах є проблеми з висуненням мерів. Разом з тим він заявив, що їхня партія готова вести перемовини з центристськими і правоцентристським партіями щодо висунення єдиного кандидата по кожному окремо взятому місту. 

За словами Барилюка, зараз основна проблема, яка в законі не знята, – це формування складів виборчих комісій, яке буде відбуватися за принципом зверху вниз. Норму про включення до територіальних виборчих комісій трьох членів від непарламентських партій він назвав «атракціоном для бідних», адже це не забезпечить рівного представництва партій. 

Василь Барилюк зазначив також, що «Сильна Україна» хотіла би отримати п’яту частину в місцевих радах на Львівщині. 

Архіви