«Наша Україна» не вірить у можливість об’єднання правих та центристів

Праві та центристські сили у Львові готові до діалогу про об’єднання для перемоги на виборах, зокрема, це стосується НРУ, «Фронту Змін» та «Сильної України». 
Василь Куйбіда закликав лідерів патріотичних сил об’єднатися і спільно взяти участь у виборах шляхом висунення єдиного кандидата на посаду міського голови. Думки інших лідерів право-центриських сил з цього приводу виявилися різними. 

Василь Барилюк, голова ЛОО партії «Сильна Україна», запевняє, що його партія повністю готова до співпраці. «Нам треба виграти ці вибори. Нам, як право-центриським силам, пасувало б здобути 70- 80% депутатських мандатівна цих виборах». 

Степан Кубів, голова ЛОО партії «Фронт змін», повідомив, що його політична сила готова робити акцент на переможного кандидата, Але за умови, що на обговорення будуть пропоновані кандидатури від різних політичних сил, а не від однієї, яка нав’язуватиме свою вищість. 

Олексій Луців, голова ЛМО партії «Наша Україна» відноситься до такої перспективи із скептицизмом. «Я не вірю, що наші лідери зможуть між собою домовитись. Я не вірю в такі домовленості, адже вони є неформальними і такими й залишаться», – повідомив Олексій Луців. 

Такої ж думки дотримується виконавчий директор ЛОГО «КВУ» Оксана Дащаківська. «Домовленості згідно з новим законом буде досить складно укладати. Більше того, це не вигідно самим політичним силам. Усім треба провести брендинг своїх політичних партій, а це можна зробити наразі лише через висунення своїх кандидатів», – зазначила Оксана Дащаківська. 

Нагадаємо, що в коментарі Гал-інфо народний депутат від блоку НУНС Олесь Доній заявив, що Партія регіонів сподівається пересварити партії між собою. І тоді за виборчої системи відносної більшості вагоміші шанси перемогти мають монопольні структури типу Партії регіонів. Отож, тільки об’єднана опозиція може запобігти цьому. 

Депутат закликав опозицію створити спільну виборчу платформу, до якої мають увійти демократичні сили. Такі, як «Батьківщина», «Наша Україна», «Громадянська позиція», «Свобода», «Фронт змін», «Європейська партія України», «За Україну». 

Олесь Доній також окреслив ті принципи на підставі яких мали б діяти об’єднані партії: «Щодо виборів на пропорційній основі, то кожен має подати свій список. А на мажоритарних округах слід висунути одного кандидата. При цьому кандидатури мають висуватися пропорційно від демократичних партій– відповідно до їхнього впливу у регіоні. Тоді б у регіонах вони змогли б виступити у рівному виборчому процесі», – зазначив Олесь Доній.

Архіви