Суверенітет ми будуємо і сьогодні, – Юхновський

Суверенітет ми будуємо до сьогоднішнього дня, хоча здобули незалежність 20 років тому. Про це сьогодні. 15 жовтня, заявив академік НАН України Ігор Юхновський під час представлення резолюції ініціативної групи «Першого грудня».

«Тому освіта відіграє значущу роль, і все залежить від того, як ми виховуємо молодь», – зазначив він.

За словами віце-ректора УКУ Мирослава Мариновича, резолюція стосується кількох найважливіших проблем українського суспільства: освіти, економіки, падіння довіри до влади.

На думку Ігоря Юхновського, у  зверненні зібрані гасла, що стосуються олігархів, найманої сили і підприємців.

«Що стосується найманих працівників, у резолюції йдеться, що вони повинні працювати офіційно, мати можливість заощаджувати. Що стосується підприємців, тут говориться, що має бути спрощена дозвільна система, максимально зрозумілі стандарти якості продукції, вони повинні бути близькими до європейських, а система звітності має бути електронною», – сказав Ігор Юхновський. Він також зазначив, що має працювати антимонопольне законодавство.

Він звернув увагу на те, що в Україні існують різні групові пам’яті, які суперечать одна одній. За його словами, речі, які роз’єднають Україну мають бути заморожені на певний час, а говорити потрібно про те, що нас об’єднює. Зокрема у резолюції йдеться, що треба «усвідомити, що наші суперечності є природнім наслідком нашої різності, посилити толерантність до інакшості і приглушити прагнення до нав’язування своїх поглядів як єдиноправильних».

Нагадаємо, 21 вересня, у Львові представники місцевої еліти обговорили ключові для суспільства питання.

Архіви