Сума компенсацій громадянам від війни з Росією – понад сто млрд євро,- політик у Львові

Вибори на Донбасі можуть відбутися тільки через п’ять років після його деокупації.

Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції на тему: «Новий курс України: виклики та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат України трьох скликань, голова Всеукраїнського громадського правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко.

– Там – тисячі й тисячі замінованих територій, там – зруйновані шахти, там зруйнована інженерна та соціальна інфраструктура. Тому ми пропонуємо, щоби після повернення цих територій, керівники виконавчої влади мали подвійний статус – міністрів українського уряду, щоби мати якомога більше повноважень та вирішувати всі питання миттєво, – каже він. 

Нардеп також нагадав, що ст.19 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» передбачає, що коли особа втратила своє майно або здоров’я внаслідок теракту, то держава повинна компенсувати їй втрати.  

– Нагадаю, у 1990 році Ірак вторгся на землі Кувейту. Військові дії тривали дві доби. А окупація Кувейту тривала сім місяців. Унаслідок цього Кувейт виставив претензії до Іраку на 462 млрд доларів. Це були вимоги щодо компенсації збитків, яких зазнали держава, бізнес та громадяни, – робить паралелі Андрій Сенченко. 

За його підрахунками, внаслідок війни Росії з Україною постраждало понад два мільйони громадян України.

– І якщо вони всі звернуться з позовами, то загальна сума компенсації перевищить сто мільярдів євро. Це би зруйнувало державу цілком, – попереджає нардеп.

Наразі, за його словами, він та його команда вже заарештували три мільярди доларів російських коштів для майбутніх виплат постраждалим українським громадянам. 

– Ми започаткували концепцію відповідальності за злочини на території іншої держави. Цю концепцію підтримують усі цивілізовані країни світу. І ми вже маємо понад 400 рішень на нашу користь, – каже він. 

Архіви