Політик у Львові запропонував вимкнути Росії «SWIFT» та запровадити ембарго на нафту

Завдання української армії сьогодні – стримувати агресора. Завдання української дипломатії – тиснути на державу-агресора.

Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції на тему: «Новий курс України: виклики та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат України трьох скликань, голова Всеукраїнського громадського правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко.

– Ми вважаємо, що основний аргумент примушення держави-агресора до миру – Будапештський формат. Це – єдиний формат переговорів, в якому Україна виконала всі свої зобов’язання перед світом, – каже він. 

На його думку, цей аргумент дотепер не використали. Він нагадав, що 27 лютого 2014 року терміново було зібрано засідання Ради Безпеки ООН з приводу окупації українського Криму. Проте міжнародна рада нічим не допомогла Україні. 3 березня було третє засідання, де Росія оприлюднила лист Януковича з проханням окупувати Крим. 

– А першого березня 2014 року засідання Ради Безпеки ООН ініціювала Великобританія. І там Британія нагадала, що вона є гарантом Будапештського меморандуму. Вони це згадали, а не ми! – наголошує народний депутат. 

Отож, Андрій Сенченко вважає, що Будапештський формат варто відновити. 

– Ми готові запропонувати заходи економічного тиску. Ми не пропонуємо, щоби солдати Великобританії та США вмирали на нашій землі та за нашу державу. Але ми вимагаємо, щоби вони виконали всі свої зобов’язання щодо нас. І посилили економічний тиск. Наприклад, відімкнення SWIFT на території Російської Федерації. Так, це дуже жорсткий крок, який зруйнує їхню фінансову систему, – попереджає нардеп. 

Також він пропонує запровадити ембарго на купівлю російської нафти. 

– Уявіть собі, що буде, якщо європейські країни не купуватимуть їхню нафту. Куди вони підуть? До Китаю? Вони вже пішли до Китаю зі своїм газом, їм запропонували ціну нижчу від собівартості, – каже політик.

Архіви