Суд зобов’язав “Експрес” спростувати інформацію про КРТ

2 жовтня Галицький районний суд Львова виніс рішення на користь Корпорації КРТ у справі з газетою «Експрес». Про це віце-президент ТзОВ «Корпорація КРТ» Світлана Козинець повідомила під час прес-конференції сьогодні, 5 жовтня, інформує кореспондент Вголосу.

«2 жовтня Галицький районний суд Львова задовольнив позов корпорації КРТ до Починка Ігоря Петровича і товариства «Фонд «Свобода слова» і зобов’язав відповідачів спростувати на сторінках цього видання (газети «Експрес» – Вголос) інформацію, поширену в низці публікацій, де мова йшла про Корпорацію КРТ, її діяльність», – розповіла Світлана Козинець.

Адвокат Сергій Матвіїв повідомив, що процес в першій інстанції тривав 5 місяців, хоча «розумними строками» для розгляду такої справи в першій інстанції є два місяці.

Причиною такого затяжного процесу, за словами адвоката, було те, що жоден з двох відповідачів (автор статті, головред газети «Експрес» – Ігор Починок і редакція газети, яка зазначена як ТзОВ «Фонд «Свобода слова») на судові засідання не з’являлися.

Сергій Матвіїв розповів, що адвокат, який представляв редакційний колектив, хоча б брав повістки в суд, ознайомлювався з ними, але на засідання не приходив. Натомість головний редактор «Експресу» просто повісток не брав.

Адвокат повідомив, що згідно з чинним законодавством, суд був змушений повідомити Ігоря Починка про засідання через ЗМІ, опублікувавши відповідне оголошення у газеті «Високий замок». Таким чином вважається, що відповідач апріорі поінформований про судове засідання.

«В світлі цього в нас є усі підстави вважати, що відповідачі не просто не ходять на суд, тому що вони не знають. Вони не ходять, тому що «ні бо ні», от ми не ходимо, і крапка», – зазначив адвокат.

Сергій Матвіїв розповів, що через ігнорування засідань відповідачами, суд був змушений винести заочне рішення. Тепер Починок і редакція газети може не просто оскаржувати його в апеляційному суді, але перед тим можуть подати заяву на скасування заочного рішення і попросити суд ще раз розглянути справу з нуля.

«Ми припускаємо, що зараз почнуть розповідати, що люди були позбавлені права на своєчасний судовий захист, вони не мали можливості довести свою правову позицію в судовому процесі і довести достовірність тих обставин, які вони виклали у відповідних газетних публікаціях. Вам будуть розповідати якісь історії про те, що прийняття рішення сталося під покровом ночі, і ніхто не знав, що таке рішення приймається. Натомість звертаємося до фактів – провадження у справі тривало 5 місяців, усі сторони були належним чином повідомлені про судовий розгляд кожного засідання», – наголосив адвокат.

Сергій Матвіїв наголосив, що Корпорація КРТ готова до того, аби починати справу з початку, якщо так буде вважати за необхідне суд. Але адвокат запевнив, що для відповідного рішення просто немає підстав, позаяк процедура прийняття рішення в першій інстанції з боку позивача не була порушена.

Крім того, адвокат повідомив, що вчора у «Експресі» з’явилася ще одна публікація, де Ігор Починок знову наводить ті ж твердження проти Корпорації КРТ, які суд вже визнав недостовірними. Адвокат поінформував, що вони уже працюють над проектом нового звернення до суду щодо цієї публікації.

Архіви