Суд розгляне незаконне будівництво десятиповерхи на вулиці Снопківській, – потерпілий

5 грудня у Галицькому районному суді Львова заплановано перше засідання в справі незаконного будівництва десятиповерхового будинку на вулиці Снопківській. Ця справа лежить у суді три роки.

Про це сьогодні, 31 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Битва людей з інвалідністю у Львові», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив інвалід 2-ї групи, потерпілий Ігор Танячкевич. 

За його словами, у вересні 2014 року під його вікнами почали будувати десятиповерховий будинок. Причому, буквально під вікнами. Стіна новобудови виросла в кількох сантиметрах від його помешкання. Відтепер його квартира на першому поверсі перетворилася за комфортом на підвал. Тому що вікна, які відчинялися назовні, відчити вже не можливо і денне світло до помешкання більше не потрапляє. 

– 11 вересня 2014 року в моєму помешканні на улиці Снопківська,16 замурували вікна, – констатує він. 

Мешканці будинку довідалися, що будівництво відбувається без жодних дозволів. Упродовж кількох років вони намагалися всіма законними способами зупинити та заборонити спорудження багатоповерхівки. Сам Ігор Танячкевич звернувся до правоохоронних органів і за його заявою порушили кримінальне провадження проти забудовника. Але будівництво все одно тривало. Паралельно мешканець звернувся до Галицького районного суду Львова. Проте суддя вирішив, що будівництво законне. Пізніше, влітку 2016 року, Державна архітектурно-будівельна інспекція через суд таки скасувала дозволи на будівництво.  

Але будівництво не припиняли і активіста почали залякувати. 

– 28 січня 2015 року мене побили невідомі. Били сильно, по голові. Через рік, у лютому, мене знову побили. Поліція відкрила кримінальну справу за цим фактом. Але дотепер нападників не знайшли, – розповідає Ігор Танячкевич. І додає, що внаслідок побиття йому зараз важко ходити, і медична комісія визнала його інвалідом другої групи. 

За словами волонтера, який захищає інвалідів Львівщини, Ігоря Подоляка, до нього часто за допомогою та підтримкою звертаються особи, які пройшли всі державні інстанції в пошуках правди та справедливості. 

– До  мене, як до громадського діяча, головного редактора журналу «Ідея і чин» дуже часто звертаються інваліди та скаржаться на порушення їхніх прав. І неодноразово траплялося так, що ці люди не отримують належної підтримки. Адже крім того, що вони зазнають фізичного болю через свої хвороби, вони зазнають і душевного болю. Осіб з інвалідністю дуже часто у Львові не чують і не бачать, – каже він. 

На думку Ігоря Подоляка, тільки оприлюднення фактів кричущої несправедливості та бездіяльності посадових осіб допоможе домогтися справедливості.

Архіви