Репресований виграв суд у Львівської залізниці

25 вересня 2018 року Апеляційний суд Львівської області своїм рішенням визнав, що земля на вулиці Генерала Курмановича, 1а у Львові не належить і ніколи не належала регіональній філії «Львівська залізниця». Ще у 2014 році на цьому місці стояло помешкання пенсіонера Миколи Малишева. Проте Львівська залізниця, незаконно оформивши землі на інших осіб, бульдозерами зруйнувала помешкання пенсіонера.

Про це 31 жовтня під час прес-конференції на тему: "Битва людей з інвалідністю у Львові", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив потерпілий Микола Малишев.  

За його словами, він тривалий час мешкав у будинку баракового типу, який був розташований на території п’ятого парку регіональної філії «Львівської залізниці» на вулиці Генерала Курмановича,1а. Проте у 2012 році Львівська залізниця виготовила документи на землю під бараком на інших осіб. А Миколі Малишеву представники цієї структури запропонували забратися геть. Пенсіонер не погодився. І тоді залізниця, озброївшись рішенням суду, у вересні 2014 року зрівняла з землею його помешкання. На той момент вдома були тільки його дружина, пес та кіт. 

– Я жив під відкритим небом! Друзі привозили мені  їсти, – згадує пенсіонер. 

Через два роки його дружина померла від онкологічної хвороби. Микола Малишев звинувачує в цьому тих осіб, через яких його родина зазнала психологічного та фізичного насильства. 

Довгих чотири роки він доводив в судах незаконність дій «Львівської залізниці». І ось, нарешті, має вирок на руках. 

Микола Малишев рішенням суду задоволений. Але зупинятися на цьому не буде. Він має намір отримати компенсацію від «Львівської залізниці» за моральні збитки. 

– Я сам репресований. Я вже маленьким сидів у в’язниці. Мене маленьким з родиною вивезли в заслання. Нас привезли тоді на Чорновола в розподільчий пункт. І звідти нас висилали кого куди. Кого – у Воркуту, кого – в Кемерово. Нас вислали в Казахстан під Карагандою. Моя тітка там сім років просиділа за колоски, – розповів він.  

Архіви