Статус Львівської облради дорівнює нулю, – Ілик

Роман Ілик

Статус Львівської обласної ради на сьогодні поки що дорівнює нулю. Її функції є суто номінальними, а її засідання якихось конкретних наслідків для життя людей Львівщини не мають.

Про це сьогодні, 9 березня, на засіданні Незалежного громадського прес-центру "Львівський вибір" заявив перший заступник голови Львівської обласної ради V скликання, голова ЛОПО ВО «Батьківщина» Роман Ілик. Так він прокоментував перші кроки ЛОР VІ скликання.

«Бюджет Львівщини перетворився на казну по виплаті заробітних плат і здійсненні обов’язкових платежів. І не більше. Пори те, що реально сьогодні на 10-20% зменшені контрольні цифри по всіх галузях, ми фінансування на Львівщині маємо всього на 9-10 місяців роботи. Що це? Це вимушене скорочення галузі освіти, культури, медицини чи це просто спроба перекладання проблем на плечі місцевого самоврядування?», – зазначив Ілик.

За його словами, бюджет розвитку Львівської області становить 6 млн грн, тоді як минулого року було біля 50 млн. Наприклад, бюджет розвитку Дрогобича – міста обласного значення – 18 млн, а всієї Львівської області – тільки 6 млн грн.

Крім того, у 2010 році на обласні цільові програми було передбачено фінансування у розмірі близько140 млн грн. У 2011 році – лише 14,5 млн грн, а це в десять разів менше, ніж минулого року.

Як зазначив Роман Ілик, сьогодні на Львівщині не фінансується ні регіональна програма розвитку малого підприємництва, ні програма забезпечення дітей-інвалідів, подолання материнської смертності, ні програми охорони культурної спадщини.

«Я думаю, що попри матеріальну скруту львівські обласні депутати не пошкодували для себе грошей в частині, яка стосується виділення матеріальних допомог. Це завжди було предметом гострих дискусій, непрозорості розподілення тих коштів і так далі. Але попри те, 10 млн грн на цей рік виділено на ці потреби. При чому 804 тис. грн – тільки для голови обласної ради», – заявив Ілик.

Він вважає, що депутати Львівської обласної ради не займаються питаннями інвестицій, питанням виплати заробітних плат і не виявляють ініціативи, щоб допомогти розвитку бізнесу.

«Натомість ми чуємо якісь голослівні заяви про лесбіянок, про геїв. Я думаю, що прийняття таких звернень немає ніякої користі. Від них не більше користі, як від звичайних мильних бульбашок», – наголосив голова львівської обласної «Батьківщини».

Архіви