Соціологи повідомили, скільки переселенок ймовірно залишиться в західних регіонах України

Близько 26% жінок, які виїхали якомога далі від воєнних подій до Львівської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської скоріше за все вони залишаться жити у громадах постійно або ж тривалий час. І лише 4% жінок планують виїхати за кордон.

Відео: Львівський пресклуб

 

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі розповіла Мар’яна Гвоздь, дослідниця, доцентка кафедри менеджменту організацій НУ Львівська політехніка, пише Dailylviv.com.

«Серед евакуйованих у західні регіони України жінок 14 % опитаних зазначили, що точно планують залишитися в громаді на тривалий час, а 15 % налаштовані повернутися додому, сказала вона під час пресконференції у Львівському пресклубі. –  Проте, є один важливий момент: не всі жінки  знають, у якому стані зараз є їхні домівки і чи є їм взагалі куди повертатися. Тому 26 % відповіли, що не можуть зараз дати відповіді. Проаналізувавши анкети, ми з’ясували наступне:  загалом 26% жінок вважають, що скоріше за все вони залишаться в цій громаді на триваліший час. Доволі невелика кількість має намір поїхати в інше місце в межах України – це 3%.  І ще 4%  опитаних жінок збираються виїхати за кордон».

За словами Мар’яни Гвоздь, жінки зазначали, що на їхнє рішення великою мірою впливало те, чи мають вони можливість проживати із сім’єю у громадах, що приймають. Найбільша кількість внутрішньо переміщених жінок – 26% відповіла, що проживає з частиною сім’ї, 24 % жінок проживають із всією своєю сім’єю, 17 % проживає з неповнолітніми дітьми, 6 % – з особами, що потребують догляду, а у 8% жінок немає сім’ї.

Ще один цікавий факт – близько 20% жінок з-поміж ВПО зазначили, що є потрібними на місцевому ринку праці, а 27% сподіваються, що зможуть працювати за фахом. І лише 8% кажуть, що їхні навички не потрібні на новому місці проживання.

Архіви