І освіта, і шлюб, і діти: понад 45% переселенок не будуть відкладати життя до ліпших часів – дослідження (відео)

Попри війну, 45% жінок вимушених переселенок у західних областях України вважають, що не варто відкладати на потім важливі життєві рішення, пише DailyLviv.

«Вони вважають, що потрібно жити тут і зараз, пристосовуючись до умов і використовуючи найменші можливості, –  розповіла Мар’яна Гвоздь, дослідниця, доцентка кафедри менеджменту організацій НУ Львівська політехніка”під час пресконференції у Львівському пресклубі. Цікаво, що серед місцевих мешканок Львівської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей ми отримали схожі результати: 43% жінок не відкладають важливі рішення щодо особистого життя. Жінки готові здобувати освіту, виходити заміж і навіть народжувати дітей. Труднощі їх не зупиняють, вони вірять, що все буде добре».

Найбільша частка жінок ВПО, які брали участь в опитуванні, належить до категорії 26-40 років (42%), друга за чисельністю категорія (27 %) – це жінки віком від 41 до 50 років, переселенки віком 51-60 років становили 13%, жінок пенсійного віку опитано 6% від загальної кількості, найменшу групу склали жінки, віком до 18 років (2%).

Серед місцевих мешканок спостерігається більш рівномірний розподіл: 35 % становлять жінки віком від 26 до 40 років, 24% – місцеві мешканки вікової категорії 41-50 років, жінки пенсійного віку становили 9%, а частка молодих жінок складає 3% – віком до 18 років, та 14% – віком 19-25 років.

Дослідження проводили соціологи ГО «Жіночі перспективи» у межах Програми адвокаційної підтримки внутрішньопереміщених жінок у західні області України. Цю програму підтримує Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF).

Архіви