Соціолог у Львові попередив про третій Майдан після виборів Президента

Петро Порошенко в гонитві за крісло Президента буде використовувати технології, завдяки яким свого часу перемогли Білл Клінтон та Борис Єльцин. Це формула – голосуй або програєш.

Про це сьогодні, 13 вересня, під час засідання громадського прес-центру «Вибори-2019», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив соціолог Володимир Подгорнов.

– Наш електорат ділиться на дві категорії: «аби не було гірше» та «жебрака пожежею не настрашиш». Другій категорії так погано, що їм вже немає що втрачати. А ось олігархам – є. Тому що всі олігархи в Україні, крім Коломойського, – на боці чинного Президента. Вони знають, чого від нього очікувати. Чиновники, особливо ті, що займають керівні посади, також підтримують Президента. Адже в разі зміни Президента, їм знову доведеться купувати посади. Але для тих, хто нічого не має, це є шанс – переділити те, що вже поділено. Тут більше шансів має Юлія Тимошенко, – вважає соціолог. 

З ним погоджується заступник голови Львівської обласної організації «ВО «Батьківщина» Іван Стецькович.

– Посада Президента в Україні використовується не для забезпечення інтересів держави, а для забезпечення тих осіб, хто його на цю посаду вивів. Українських Президентів виводять олігархи: що Порошенка, що Януковича, що Ющенка, – каже політик.

На його думку, саме Президент створив величезну армію чиновників.

– На початку державності, за Кравчука, не існувало посади голови райдержадміністрації. Був керівник району, який очолював і районну раду, і виконавчу структуру. А на цю посаду його обирала громада. Потім почали вдосконалювати і навдосконалювалися до того, що на сьогодні органи місцевого самоврядування абсолютно безправні, – згадує Іван Стецькович.

Соціолог Володимир Подгорнов упевнений, що за будь-якої влади ця армія чиновників залишиться. 

– Будь-який кандидат у Президенти в Україні змушений бути популістом. Тому що в нас офіційно налічується 360 тисяч чиновників на 34 мільйони населення. Для порівняння, в Японії на 126 мільйонів населення – 9 тисяч чиновників. Нам потрібно скоротити кількість чиновників в десять разів.  І якщо ви зараз, в передвиборчій кампанії скажете, що ви скоротите десять тисяч чиновників, то ваша підтримка серед населення зросте. Але серед тих, хто рахує бюлетені, вона впаде до нуля. Бо ви загрожуєте їхньому існуванню, – попереджає Володимир Подгорнов.

Тому він не виключає, що після голосування в березні 2019 року може виникнути загроза третього Майдану.

– Але на випадок третього Майдану потрібно мати «джокера»: українського піночета, месію чи особу, яка помирить схід та захід. Таку собі особу, висунуту з народу. Звісно, потрібно буде постояти на тракторі, виголосити промову. І тоді кандидат, який має зараз 3-5 відсотків, умовний Зеленський, стане Президентом. Хоча він не буде мати команду, мати підтримку чиновників та силовиків. Але ним уже будуть крутити як завгодно, – прогнозує соціолог. 

Архіви