Експерт у Львові розповів про виборчі образи кандидатів в Президенти

Політтехнологи Петра Порошенка на виборах Президента України у 2019 році використовують стратегію «безальтернативного кандидата». Юлія Тимошенко намагається обманути пам’ять виборця, показуючи себе як нового політика. Анатолій Гриценко постане перед виборами як стратег в погонах, вільний від бізнес-інтересів. А Андрій Садовий привласнив собі успіхи Львова.

Про це сьогодні, 13 вересня, під час засідання громадського прес-центру «Вибори-2019», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив голова ГО «Аналітичний інформаційний центр «Вільний голос», політичний експерт Олексій Роговик.

За його словами, якщо чинний Президент України вирішить кандидувати знову на цю посаду, то він намагатиметься продати українцям стратегії -«ненамацальні абстракції» (ті, що не можна намацати). І за основу він візьме стратегію віртуального кандидата. 

– Порошенко не реагуватиме на заяви та зауваження інших кандидатів, а вестиме змагання сам зі собою. Він проштовхуватиме теми війни, патріотизму, євроінтеграції та релігії для збільшення власного рейтингу. Ми вже бачимо багато ініціатив, які лягають в гасла на білбордах. Це – й ініціювання звертання «Слава Україні» в українській армії, й скасування договору про дружбу й партнерство з Російською Федерацією, вибачення про невиконану обіцянку щодо швидкого завершення війни, зміни до Конституції в частині ЄС та НАТО, автокефалія української церкви,  безвіз та «джавеліни». Все це буде використовуватися для примноження політичного капіталу чинного Президента, – вважає експерт.  

Саму ж комплексну стратегію чинного Президента його політтехнологи формують як «безальтернативного кандидата». 

– Усі пропагандисти Петра Порошенка в всіх дискусіях ставлять питання: «Якщо не він, то хто ж тоді?» І спроби ставити це питання та перешкоджати знайти відповіді на нього – це і є одна з ключових стратегій Банкової, – зауважив Олексій Роговик.

Крім того, команда Порошенка не тільки виводить його в другий тур. Вона виводить туди і того спаринг-партнера, який буде зручним для чинного Президента. , який буде зручним для чинного Президента. 

– Саме тому – можливе проходження Юрія Бойка в другий тур. Але є чутки, що таким кандидатом може стати і нардеп Олег Ляшко. Для цього можуть зініціювати скасування його недоторканості. Це призведе до підвищення рейтингу Ляшка. Тож він вийде в другий тур виборів Президента, – передбачає політичний експерт. 

А ось Юля Тимошенко, на його думку, намагається обманути пам’ять виборців. 

– У 2014 році Порошенко виграв вибори, будучи старим політиком, але позиціонуючи себе як новий. Зараз Тимошенко використовує цю стратегію, заявивши про новий курс, щоби перетворити образ старого політика на нового. Але є замало підтримки електорату в селах та великих містах. Саме тому потрібно було заручитися підтримкою експертного середовища. І це було успішно зроблено на форумі «Новий курс», де Тимошенко вживала нові терміни, які дотепер в українському політикумі не звучали, як «блокчейн», «суспільний договір», – говорить Олексій Роговик. 

Щодо стосується помилок політтехнологів, то, за спостереженнями голови ГО «Аналітичний інформаційний центр «Вільний голос», Юлія Тимошенко вважає, що ці вибори для неї відбудуться виключно в форматі дуелі з чинним Президентом України. Через що вона дуже часто і багато критикує саме його. У відповідь – Банкова малює Тимошенко як проросійського кандидата, нагадує їй газові угоди, близькі відносини з Віктором Медведчуком. Але це тільки підвищує її рейтинги на сході України. 

Ще один кандидат в президентське крісло – Анатолій Гриценко. 

– Команда його політтехнологів повинна подолати стереотип про «першого непрохідного». Гриценко виглядає старим та нудним політиком на фоні інших. Він не має підтримки молоді до 30 років. Йому формують образ стратега в погонах, доброго аналітика, вільного від бізнес-інтересів, – каже експерт.

А ось мер Львова Андрій Садовий, на думку Олексія Роговика, втратив свій шанс перемогти у виборах.

– Він побудував свій образ на конвертуванні успіху Львова у свій власний успіх. Це – так звана стратегія привласнення успіхів міста. На його образ сім’янина, європейця та християнина працювали медіа, підконтрольні меру Львова. Але його рейтинг упав у два-три рази. Його рейтинг як господарника підірвала сміттєва криза. А рейтинг менеджера – останній конфлікт фракції «Самопомочі» у Київській міській раді, – говорить він.

Підбиваючи підсумки, експерт зауважив, що і Порошенко, і Гриценко, і Тимошенко, і Ляшко обіцяють певну форму узурпації влади в Україні. 

Архіви