Сьогодні у Львові депутати голосуватимуть проти узаконення гендеру

Міжфракційне депутатське об’єднання “За духовність, моральність та християнський шлях розвитку Львова” запропонує депутатам Львівської міської ради ухвалити звернення до Кабінету Міністрів і Верховної Ради проти прийняття парламентом законопроекту №5488 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації”, зареєстрованому 13 травня 2021 року”.

Про це повідомив на пресконференції голова цього депутатського об’єднання у Львівській міській раді Дмитро Колесник, священнослужитель львівської церкви ЄХБ «Осанна», який також очолює громадську спілку “Всеукраїнський Собор. Львівщина”, пише Dailylviv. На думку авторів звернення, під намірами посилення боротьби з дискримінацією цей законопроект насправді лобіює інтереси сексуальних меншин і загрожує сімейним цінностям в Україні.

– Уряд ініціює законопроект, який насправді не є боротьбою за рівність прав чи проти дискримінації – з цим уже бореться існуюче законодавство. Цей законопроект запроваджує дискримінацію більшості. У представників сексуальної більшості забирають право говорити, що це є нормально. Нікого з авторів цього закону не цікавить безпека українців, не цікавить питання рівності прав. Це – конкретний лобізм, відпрацювання грантів для того, щоб в українському законодавстві було запроваджено поняття гендеру і гендерної ідентичності, – заявив Дмитро Колесник.

Прямі лобістські інтереси сексуальних меншин у цьому законопроєкті вбачає і пастор, громадський діяч, голова ГО “Фонд захисту сім’ї” Олександр Савченко: “Те, що пропонує цей закон, взагалі суперечить й існуючій законодавчій базі, і Конституції України, і конкретно впливає на свободу слова, на свободу віровизнання”.

Боротьба з дискримінацією може призвести до утисків свободи віросповідання, свободи слова та вираження поглядів. На цьому наголосила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у своїх зверненнях до парламенту та Кабміну з закликом відхилити урядовий законопроєкт № 5488 щодо боротьби з проявами дискримінації.

ВРЦіРО вкрай стурбована тим, що знову гендерна ідеологія просувається в законодавство України, зокрема через спроби запровадити ідеологічно-медичні поняття “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення.

Такі доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею 188-56, яка визнає правопорушенням будь-яке обмеження прав або привілеї за певними ознаками, може призвести до зворотного ефекту, ВРЦіРО.

За словами Олександра Савченка, якщо священник, пастор скаже, що гомосексуалізм – це гріх і ненормальна поведінка, то його за ці слова можуть спочатку притягнути до відповідальності: оштрафувати і – за повторність таких заяв, навіть, ув’язнити.

– Кажуть, що гендерна ідеологія виходить з витоків комунізму, дарвінізму. Тепер знову за цитування слова Божого можна буде потрапити у в’язницю, – говорить Олесандр Савченко. – Тому ми просимо всіх українців, людей здорового розуму: підіймайтеся, пишіть звернення до уряду, Верховної Ради, президента, в соціальних мережах, виходьте на вулиці, висловлюйте свою думку. Тому що цей законопроєкт є наступом на свободу слова, на свободу віровизнання, на наші права, на майбутнє наших дітей. У цьому законопроекті запроваджується різниця між статтю і гендерною ідентичністю та сексуальною орієнтацією.

Закон №5488 фактично є клоном закону №3316, який колись раніше розглядали у Верховній Раді, нагадав Дмитро Колесник:

– Тоді вся християнська і мисляча спільнота заблокувала той процес – і законопроєкт був зупинений. Проте з того часу кілька років на стіл Верховної Ради пропонуються законопроєкти-клони, які відрізняються лише деталями. Але цього разу небезпека є більша, тому що ініціатором законопроекту №5488 є уряд України. І такі урядові законопроекти, як правило, приймаються набагато легше та швидше.

Дмитрок Колесник озвучив результати демографічного дослідження, за яким Україна визнана нацією, яка вимирає. За останніх 30 років українців стало на 20 відсотків менше, а до 2100 року – якщо не змінити катастрофічну тенденцію – українців залишиться шість мільйонів. І основний фактор вимирання українців – це неналежна сімейна політика.

– Нас вбиває не війна на Сході України, не ковід, не хвороби і, навіть, не еміграція українців, – говорить Дмитро Колесник. – Найвагомішим чинником вимирання українського етносу є низька народжуваність – найнижча за всю історію його існування. Статистика розлучень 65-70%. З десяти пар, які сьогодні стоять у черзі на одруження, 6-7 пар не будуть жити разом. Більше 70 відсотків українських сімей мають одну дитину, а часто й взагалі без дітей.

Обидва пастори заявили на пресконференції у Львівському пресклубі, що якщо цей закон буде прийнятий, вони все одно буду висловлювати свою позицію. Тому що Святе писання дуже чітко говорить, що їм треба слухатись Бога більше, ніж влади. Це не означає, що вони стають бунтівниками, але не змінює нічого у їхніх переконаннях і у їхній поведінці.

– Зрештою, Україна завжди  славилася своїми в’язнями за віру, – підсумував Дмитро Колесник.- Я дуже щиро сподіваюся, що цього не станеться, і ми здоровим глуздом зможемо протистояти прийняттю цього законопроекту.

Довідково.

Законопроект №5488 Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації зареєстрований 13 травня 2021 року.

Суть проблем, на розв’язання яких спрямовано законопроект, полягає в необхідності уніфікації термінології, пов’язаної з використанням терміна «нетерпимість», необхідністю вилучення з диспозиції статті 161 КК України частини, яка стосується кримінальної відповідальності за дискримінацію (пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв за ознаками), з унесенням відповідних змін до КУпАП, у частковій декриміналізації діянь, відповідальність за які на сьогодні передбачена статтею 130 КК України, забезпеченні покарання за злочини, скоєні з мотивів нетерпимості за такими ознаками, як раса, колір шкіри, релігійні переконання, сексуальна орієнтація, транссексуальність, інвалідність, мова тощо.

У висновку Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу щодо проекту Закону зазначено, що у європейському законодавстві не надано визначення поняття «нетерпимості», хоча такий термін активно використовується у директивах та регламентах.

Однак структури ЄС настійно рекомендують включити сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність як підстави до статті 161 (1) та (2) Кримінального кодексу, а також до всіх тяжких форм правопорушень і загальних положень про обтяжуючі обставини відповідно до статті 67 (1) (3).

На переконання авторів законопроекту, його реалізація його дозволить забезпечити захист прав осіб, відмінних за такими ознаками, як раса, колір шкіри, політичні, релігійні та інші переконання, статева приналежність, вік, інвалідність, етнічне та соціальне походження, громадянство, сімейний і майновий стан, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність, місце проживання, мова, або іншими ознаками, що забезпечить належний рівень протидії проявам нетерпимості в суспільстві та дотримання провідних європейських і демократичних принципів відповідно до загальних положень Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Під час пресконференції у Львівському пресклубі.
Відео: Львівський пресклуб

Архіви