Сергій Доротич зізнався у Львові про те, ким проплачений Рух #SaveФОП і зв’язки з олігархами

Рух #SaveФОП оголосив про всеукраїнську мобілізацію на акцію «Похорон мікробізнесу», яка запланована на 29 червня о 10.00 в Києві на Майдані Незалежності.

Відомий Рух #SaveФОП бореться за збереження спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності, яка має бути простою, без фіскальних касових апаратів, без звітності, без обліку і без обов’язку фізичних осіб-підприємців зберігати первинну документацію. У червні ця боротьба сягає піку, оскільки влада і низка провладних громадських організацій хочуть підтримати законопроект про запровадження винагороди купцю за інформування фіскальних органів про помилку чи порушення ФОПа.

16-17 червня 2021 року на території Львівської області з робочим візитом перебував керівник Всеукраїнського громадського руху #SaveФОП Сергій Доротич, який разом з десятком підприємців з різних регіонів України дали пресконференцію у Львівському пресклубі, пише Dailylviv.

– Ми сьогодні на Львівщині, щоб Львівщина піднялася на боротьбу. Бо, на жаль, та Львівщина, яка завжди була на передовій доленосних змін країни, яка справді була локомотивом протесту Руху #SaveФОП, вже чотири місяці бездіє. За поодинокими винятками окремих активістів, – сказав про мету своєї поїздки Сергій Доротич.- І ми тут для мобілізації. Ми боремося і закликаємо Львівщину: піднімайтеся, нам потрібна ваша допомога. Нам потрібно, щоб ви повернулися в стрій і своїм прикладом надихали нас далі до боротьби і до звитяг.

Сергій Доротич нагадав, що Рух #SaveФОП бореться за збереження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності вже більше 1,5 року. З 15 грудня 2020 року триває Майдан Руху SaveФОП за конституційні права та свободи – на Майдані Незалежності в Києві. Але, за словами Доротича, влада глуха і німа. Робить вигляд, що слухає ФОПів, але ніхто не йде на діалог. Не розглядаються зареєстровані законопроекти. Навіть ті альтернативні концепції, які подає Рух #SaveФОП , і тому підприємі вимушені продовжувати протест.

“Рух #SaveФОП за правду!” – такою назвою пресконференції керівники громадського руху хотіли привернути увагу до різних публічних оцінок цього протесту.

– На жаль, зараз навколо Руху #SaveФОП багато пліток, багато неправди, коли нас звинувачують у чому завгодно, – говорить Сергій Доротич. – Що ми – промосковські, і ми проплачені. Ми хочемо зміни політичного режиму. Ми вже як Рух були у всіх олігархів. З самого початку ми були “Голосу”. Потім, підписавши меморандум зі “Свободою”, з Тягнибоком, ми стали “Свободи”. Потім, коли з Порошенком випили наші колеги каву і замовили йому маску з нашим логотипом, ми стали порошенківські. Потім – тимошенківські, потім, коли минулого року виступав на з’їзді новоствореної політичної партії – партії мерів, так звана “Пропозиція”, ми стали Корбана, потім – Коломойського, після ефіру на 1+1. Потім – Медведчука, після його заяви, що він начебто нас підтримує. І так – всіх. Потім – Путіна і всіх підряд. Зараз ми – Колєснікова й інших.

Для лобіювання інтересів малого підприємництва, в тому числі і у Верховній Раді, Рух Save ФОП співпрацює з усіма політичними партіями, але нікому не дає преференцій, заявив Сергій Доротич.

– От на форумі прийшов до Колєснікова, і я йому готовий радити, як і будь-якому олігарху, писати, що він має сказати на телеефірі, щоб зберегти моїх колег, мого батька і мене. Що не можна вбивати спрощенку, цифри, аргументи. А він запропонував мені виступити на форумі, – пояснив Сергій Доротич. – Виступив на форумі. І вже сказали: все, ти – Колєснікова. Вибачте, ми вже – всіх. Оце називається рівновіддаленість. Нам треба вирішити питання, а потім з усіма поговоримо і скажемо : візьміть з наших того, того, того… Є ризик, що 90 зі 100 скурвляться, але є надія, що 10 стануть справжніми лобістами мікробізнесу. Справжніми лобістами України.

Сергій Доротич запевнив, що Рух залишається поза політикою:

– Як голова Руху я не маю права бути членом якоїсь політичної партії. І я не є і не планую бути членом якоїсь політичної партії з 2012 року, коли полишив ряди політичної партії “Батьківщина”. Не пишу заяви, не вступаю, але вимушено спілкуюся з кожним політиком для збереження спрощеної системи оподатування і готовий спілкуватися з усіма заради збереження мікробізнесу в Україні.

На жаль, центральні ЗМІ належать здебільшого великому бізнесу, олігархам. І ми з ними будемо спілкуватися тому, що ворогом зараз є – касова мафія, фіскалізація і Данило Гетьманцев (голова комітету ВР – DL), якого вже знає, певно, вся країна як ініціатора драконівських штрафів, поборів, нововвведень, які лише збільшують тягар для кожного з підприємців, кожного громадянина.

Стратегічна мета Руху #SaveФОП – потужна громадська організація, яка може на постійних засадах допомагати підприємцям удосконалювати законодавство щодо малих підприємців. Наприклад, ФОП за ризики своєї підприємницької діяльності відповідає всім своїм особистим майном – квартирою, машиною, особистими речами, а великий бізнес – лише статутним капіталом і своїми ресурсами. Це – несправедливо.

На репліку журналіста про те, що ФОП олігарху – не товариш і прохання прокоментувати закон про деолігархізацію, Сергій Доротич відповів так:

– Як правник, кандидат наук з державного управління, я, коли почув про закон про деолігархізацію, намагався знайти аналогії. Я не вірю, вибачте, в український ровер. Я не знайшов в міжнародному законодавстві чогось аналогічного. Мені не подобається, що зараз суд підмінює Рада національної безпеки і оборони. Я розумію, до чого це може призвести, до яких перекосів… Є певні критерії, за якими можна відібрати так званих олігархів. Але подивимося ширше на це питання. А що таке – олігархи? Всюди є олігархи. Питання в тому, як держава як арбітр, якого ми винайняли і якому платимо зарплату, регулює ці монополії, щоби вони не зловживали, як контролює, застосовує санкції. Моя позиція – треба не боротися з чимось, а створювати умови, щоб була альтернатива. Ось спрощена система оподаткування і ФОПи – це альтернатива.

Сергій Доротич у Львові також визнав – прямо і образно, що Рух #SaveФОП – проплачений.

– Ми – проплачені, – сказав він. – Ми проплачені кожним ФОПом, який хоче зберегти свою справу. І ми робимо все, щоб цей ФОП міг заробити, міг існувати, міг працювати на благо своєї родини. Тому ми тут, щоби донести правду до всіх львів’ян. Не слухайте пліток. Ми проїхали всю Львівщину. Вчора пройшли ногами Львів. Ми були на базарах Львова. Сьогодні ми були в Яворові, Новояворівську, Мостиській, Самборі… Ми тут, щоб вас надихнути і вас повернути до боротьби.

За твердженнями Руху #SaveФОП, він вивів на Майдан у Києві за 1,5 року 60 тисяч підприємців.

Архіви