Слідчі, прокурори і судді сидітимуть за хабарництво довічно, – політик у Львові

Пожиттєве ув’язнення, без права застави, з конфіскацією майна всієї родини – таку перспективу намалював для чиновників, які беруть хабарі, кандидат у Президенти України Анатолій Гриценко.

Про це він повідомив, 5 лютого, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції.  

– Для чиновників, які беруть хабарі, ми пропонуємо пожиттєве ув’язнення без права застави та з конфіскацією майна всієї родини. Ми почнемо боротися з корупцією з першого дня, одразу – з СБУ, прокуратури та парламенту. Без категорій "свій-чужий", "влада-опозиція". Після цього люди, нарешті, зможуть довіряти владі, – пообіцяв кандидат у Президенти України.

За словами Анатолія Гриценка, боротьба з хабарництвом в Україні буде йти за двома напрямами. Це – створення стимулів: менше чиновників, гідна зарплата, нормальний соціальний пакет та жорстка кримінальна відповідальність для трьох категорій: слідчі, прокурори, судді.

– Ще 2009 року я вніс законопроект, який передбачає жорстку кримінальну відповідальність за хабарництво для трьох категорій – слідчий, прокурор і суддя. Це ті, хто вбиває наші з вами права і нашу власність, не захищає її, – заявив кандидат у президенти.

– Люди повірять у боротьбу з корупцією не тоді, коли будуть ловити голів сільрад, а коли заарештують кількох «жирних котів», які повернуть вкрадене і  сядуть в тюрму, – сказав кандидат у президенти. 

Анатолій Гриценко також розповів про перші кроки на посаді Президента України.

– Перші укази – кадрові. Ви побачите людей професійних, які будуть робити справу. Ви серед них не побачите моїх кумів. Для скасування примусового призову в армію також буде достатньо указу. І це будуть законодавчі ініціативи. Якщо говорити про боротьбу з корупцією, вони дадуть можливість перевіряти чиновників на поліграфі і запровадити інститут провокації хабара, – повідомив кандидат у президенти.

Архіви