Сейм Польщі не визнав Волинську трагедію геноцидом

Сейм Польщі не підтримав визначення «геноцид» у резолюції про Волинську трагедію
Поправку в цій справі підтримали лише 212 голосів депутатів з 231 необхідних для її ухвалення.

Проти проголосувало 222 депутати з 437, які взяли участь в голосування та троє утримались.

Сейм Польщі також не підтримав поправку, якою частина депутатів хотіли встановити 11 липня Днем пам’яті жертв Волинської трагедії, мучеництва кресовян.

За неї проголосували 178 депутатів, проти – 259 депутатів.

Представник РО Роберт Тишкевич, котрий представляв компромісний варіант заяви в справі Волинської трагедії, зазначив, що комісія вирішила відмовитися від встановлення цього дня Днем пам’яті кресовян через те, що насправді кресовяни постраждали не лише на Волині. Він нагадав, що багато поляків, котрі жили на так званих кресах, постраждали від Радянського союзу, котрий напав на Польщу 17 вересня 1939 року.

Перед голосуванням перед депутатами Сейму виступив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, котрий закликав "не загострювати" позицію в справі Волинської трагедії, нагадавши, що 5 років тому назад польський парламент вже визнавав ті події "етнічною чисткою".

Він наголошував, що з цього часу насправді нічого не змінилося та звертав увагу, що "гостріше сформулювання" негативно вплине на перспективи європейської інтеграції України.

Як повідомлялось, до цього голова делегації Європейського парламенту зі співпраці з Україною Павел Коваль заявив, що проект резолюції Сейму щодо Волинської трагедії демонструє рівень деградації Польщі.

Нагадаємо, депутат польського Сейму від правлячої "Громадянської платформи" (РО) Мирон Сич заявив, що депутати ВР від фракції Партії регіонів та КПУ не мають права звертатись до польського парламенту з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом.

До цього 148 народних депутатів від Партії регіонів і КПУ звернулися з проханням до Сейму Республіки Польща визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу.

Раніше Верхня палата парламенту (сенат) Польщі прийняла резолюцію, у якій визнала події Волинської трагедії «етнічною чисткою з ознаками геноциду».

Архіви