Серед лізингових установ львів’яни знають лише псевдокомпанії, – опитування

В Україні активно працює близько 30 лізингових компаній. Але серед осіб, які взяли участь в опитуванні, мало хто міг розповісти по послуги, що їх надають ці компанії. Респоденти вважають, що лізинг – це послуга для бізнесу.

Про це сьогодні,16 червня, під час презентації результатів дослідження «Небанківські фінансові установи України очима споживача. Обізнаність та досвід населення та МСБ України щодо використання послуг кредитних спілок, ломбардів, короткострокових кредитів та лізингу», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила керівник напряму небанківських фінансових установ проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Наталія Ільїна.

Власне 95 відсотків клієнтів лізингових компаній – це юридичні особи. Умови лізингових компаній можна порівняти з банківськими, але для юридичних осіб є певні податкові переваги, які роблять лізинг дуже вигідними.

– З послугами лізингу, переважно, обізнані приватні підприємці, які використовували ці послуги для придбання автівок, обладнання або сільськогосподарської техніки для своєї роботи. Пересічний громадянин або розуміє, що лізинг це – щось на кшталт довгострокової оренди з правом викупу, або не розуміє про лізингові послуги зовсім нічого, – говорить вона.

Опитуючи львів’ян та мешканців сіл Львівської області, експерти помітили, що селяни не знають жодної лізингової компанії, отже і не користуються їхніми послугами.

– А от львів’яни, на жаль, назвали саме псевдокомпанії, які надають некоректні послуги, – зазначила фахівець.
Під час опитування експерти просили розповісти про свій позитивний і негативний досвід роботи з лізинговими компаніями.

– Особа придбала авто за більш вигіднішим кредитом, ніж у банку. А за певний час, розвинувши бізнес, змогла поміняти авто в тій же лізинговій компанії на інше. Або ж інша фізична особа змога взяти авто в лізинг та розтермінувати не тільки вартість автівки, але й вартість страхування. Або ж підприємець, яка взяла в лізинг бурову установку, скористалася ще й тим, що страхова компанія співпрацювала з виробником цього обладнання, – перелічує Наталія Ільїна позитивні історії.

Однак є й жертви псевдолізингових компаній, які виплатили перші платежі шахраям і залишилися і без грошей, і без техніки.

– Для лізингових компаній вкрай важливо проводити інформаційні компанії, щоби пояснити людям, як не втрапити в тенета шахраїв, – радить Наталія Ільїна.
Як показують дослідження, у Європі майже 30 відсотків малого та середнього бізнесу відбувається за рахунок лізингу.

Довідка 
У дослідженні, яке проект USAID «Трансформація фінансового сектору» проводив у березні 2017 року, основна увага була зосереджена на уявленнях споживачів про кредитні спілки, лізингові компанії, ломбарди та фінансові компанії, які конкурують з банками у наданні кредитів. Результати дослідження базуються на 10-и фокус-групах у чотирьох регіонах України: Києві, Харкові, Львові та Одесі. Респонденти представляли усі прошарки українського суспільства за віком, зайнятістю, соціальною приналежністю та статтю. Також у фокус-групах взяли участь сільські мешканці, матері-одиначки, студенти, пенсіонери та внутрішньо переміщені особи.

Архіви