Самобуди у Львові узаконюють суди, – кандидат у депутати

Сьогодні до компетенції міської ради належить лише погодження містобудівної документації. А десять років тому цих повноважень у міськради було набагато більше

Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», які відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив кандидат до міськради Львова від партії «Об’єднання «Самопоміч» Віктор Проданчук.

– До 2006 року до повноважень міської ради входило вирішувати питання містобудівних умов, проектних документацій та погодження будівництва. З 2006-го проектну документацію вже погоджували у Києві. А з 2011-го забрали і погодження, – каже він. 

На його думку, міська рада має повернути собі ці повноваження. Крім того, Віктор Проданчук вважає, що у збільшенні самобудів у Львові винні суди.

– Незаконні будівництва узаконюють суди. Якщо вони не будуть цього робити, то проблема сама по собі відпаде, – переконаний Віктор Проданчук.

А ось кандидат від партії «ВО «Батьківщина» Юрій Батюк вважає, що повноважень міськради, щоби побороти корупцію, вистачить. Просто необхідна політична воля і бажання депутатів.

– Будучи депутатом чотирьох каденцій Львівської міської ради, працюючи багато в комісіях архітектури і будівництва, я можу шлях самобудів простежити з 1994 року. У кожному періоді це було по-різному, – каже він.

За його словами, у Львові є багато самобудів, зроблених простими мешканцями. Це – прибудови, реконструкції, добудови літніх кухонь, які були здійснені приватними особами на приватних ділянках.

– Наше законодавство змінювалося так, що не давало людям прозоро робити дозвільні документи. Одна з найбільших корупційних систем у будівництві – це дозвільна система. Питання надання дозволів на будівництво, прийняття в експлуатацію завжди містили у собі корупційну складову. І законодавство було таким, – каже Юрій Батюк.

На його думку, саме міська рада має можливість протидіяти корупції.- Я вважаю, що питання самовільного будівництва пов’язано з наданням землі, її цільовим призначенням, наданням дозволів, розробкою проектної документації, технічними умовами та прийняттям в експлуатацію. На кожному з цих етапів може бути корупційна складова. Багато що залежить від Львівської міської ради. Ще на початку надання землі, на початку проектування департамент землеустрою має всі повноваження, щоби унеможливити самовільне будівництво, – вважає Юрій Батюк

Архіви