Будівельні рекетири у Львові маскуються під громадські організації, – кандидат у депутати

Зараз є різні громадські формування, які створюють тиск на законні об’єкти будівництва, перетворюючи їх на скандальні та чіпляють ярлик "самобуду", вочевидь, вимагаючи якихось грошей або послуг від забудовників.

Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив представник партії  «Громадянська позиція» Андрій Іонов.

– Такі преценденти у Львові вже є. Це – так звана схема із заробляння великих грошей. Це можна назвати «будівельним рекетом». І це є наслідком втрати вертикалі влади в державі. Це прийшло з Києва. В Києві взагалі будувати неможливо, тому що прибігають «громадські захисники» в балаклавах, дуже подібні на тітушок, і починають вимагати грошей. І поки їм не заплатиш, не розрахуєшся за страшними тими цінами, нічого не збудуєш. І ця хвиля докотилася до Львова, – стверджує він.

За його словами, громадський контроль за будівництвом повинен бути. Але контролювати мають спеціалісти. 

– Треба підвищувати рівень експертного середовища, яке би професійно могло оцінити те, що відбувається. У нас є пробіл на законодавчому рівні. І ми виступали за те, щоби на державному рівні прийняти закон про експертні середовища і врегулювати це. Тому що начепити собі бейджик «громадська організація» і почати тиснути, ну, ми таке вже бачимо, – каже Андрій Іонов.

За його словами, він є палким прихильником зростання рівня професіоналізму серед громадських організацій і механізму запровадження критерію відбору тих громадських організацій, які допускають до таких слухань, за рівнем їхніх професійних можливостей. 

– Коли в нас є безвладдя, з точки зору тимчасового призупинення діяльності  інспекції архбудконтролю, невиконання належним чином Міністерством культури своїх зобов’язань, коли Міністерство культури погоджує те, що не має погоджувати взагалі, коли замість 4-ої категорії складності, за документами, виявляється третя, коли не треба дозволів, а вистачає тільки декларації, ми це бачимо часто і багато. Тому поки у нас не буде сформовано вертикалі влади, самобуди будуть, – стверджує Андрій Іонов. 

За даними заступника голови ГО «Центр суспільних інновацій», активіста Народної дії Олесі Дацко, за останні роки у Львові не було ані громадських ініціатив, ані громадських слухань, ані слухань за ініціативою мешканців, ані місцевих референдумів, ані загальних слухань громадян, які би стосувалися забудови в місті.

Архіви