“Розумні” світлофори спричиняють затори у Львові. А взимку буде жах

"Розумні" світлофори спричиняють затори у Львові. А взимку ситуація на дорогах через ці ж світлофори взагалі може неабияк погіршитись. Про це сьогодні, 24 жовтня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі заявив начальник відділу ДАІ Львова Богдан Мицак.

Нагадаємо, що у Львові реалізується проект "Розумні сфітлофори". Ідея така: комп’ютер регулює інтервал роботи світлофорів, щоб оптимізувати рух у місті, насамперед електротранспорту. 

Проект реалізується за кредит 2, 7 млн євро від Європейського банку.  Для того, щоб витратити ці кошти, спеціально створили комунальне підприємство Агенція дорожнього руху.

Нині "розумні"  світлофори працюють у Львові у тестовому режимі – до жовтня 2013 року, коли б їх мали остаточно ввести у дії. Отож, там, де їх запровадили, вже тепер спотерігаються затори, хоча раніше проїзд був вільний. За словами Богдана Мицака, водії будуть мучитись через отаке тестування цілий рік. А нервові водії схильні порушувати правила дорожнього руху.

Більше того, взимку ситуація може ще більше погіршитись. Скажімо, такий світлофор вже встановили на вул. Гродоцькій біля цирку. Тут є вельми стрімкий підйом. А оскільки дороги у Львові взимку посипають не завжди вчасно, то слід очікувати, як мінімум, підвищення аварійності.

Також цікаво, що на звичайні світлофори грошей у місті нема. До того ж, останнім часом з’ясувалось, що "розумні" світлофори не сумісні з міською системою електроживлення: потрібно додатково будувати трансформаторні підстанції.  

     

Архіви