Рівняни скаржаться, що Зварич порівняно з їх суддею просто ‘дитина’

Голову Рівненського міського суду, у діяльності якого виявлено більше 100 випадків порушень законодавства, можуть переобрати на третій термін. Про це повідомила керівник громадського об’єднання боротьби з організованою злочинністю у Рівненській області Людмила Голубінська на прес-конференції у  Львові сьогодні.

Як розповіла Людмила Голубінська, у 2007 році діяльність голови Рівненського міського суду Петра Денисюка розглядала Житомирська кваліфікаційна комісія суддів і дійшла висновку, що протягом перебування на посадах голови та судді міського суду міста Рівне він грубо порушував чинне законодавство. За її словами, порушення стосувалися як відсутності на роботі у робочий час, так і зловживання службовим становищем, знищення кримінальних справ.

Кваліфікаційна комісія рекомендувала звільнити Петра Денисюка з посади, за словами Людмили Голубінської, і скерувала справу до Генпрокуратури, в якій працює рідний брат Денисюка.

Також вона відзначила, що Петро Денисюк є членом Ради суддів України та головою Рівненської обласної Ради суддів, тому з Генеральної прокуратури України справа про його зловживання потрапила на розгляд до нього самого.

Людмила Голубінська наголосила на особливо тяжких порушеннях законодавства Петром Денисюком:

«Так, у 2006 році у міському судді розглядався позов від громадян щодо виділення земельних паїв. Проте, на жаль, адвокат позивачів померла 24 вересня, а за документами Петра Денисюка, вона прийшла до нього 28 вересня і відмовилася від імені всіх позивачів від заяви. Після цього Рівненська міська рада терміново перевела землю із сільськогосподарського призначення у землі під житлову забудову і протягом року ділянка була перепродана декілька разів. Зараз нею володіють супермаркети «Велика кишеня» і «Метро». За нашими даними, Петро Денисюк нажив на цій справі близько мільйона доларів».

Людмила Голубінська розповіла, що другий термін перебування на посаді голови Рівненського міського суду Петра Денисюка збіг у лютому 2009 року, до вересня він незаконно перебував на посаді, а у вересні Голова Рівненського апеляційного суду Ольга Малько призначила його тимчасово виконуючим обов’язки голови міського суду.

За словами екс-працівника Рівненської обласної прокуратури Андрія Тимощука, є інформація про те, що Петро Денисюк сфальсифікував протокол про те, що судді Рівненського міського суду підтримують його переобрання на третій термін.

«Ваш Зварич просто дитина порівняно із Денисюком, під контролем якого перебувають і прокуратура, і всі правоохоронні органи Рівного», – сказала Людмила Голубінська.

Архіви