Львівські таксисти готуються до всеукраїнського страйку. «Репетиція» вже завтра

Завтра з 11.00 на вулиці Пасічній у Львові стартує попереджувальна акція таксомоторних перевізників. Організатори акції планують залучити до 500 осіб котрі мітингуючою колоною з’являться під стінами ЛОДА та УМВС України у Львівській області. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомив заступник голови Асоціації «Львівське таксі» Остап Дума.

У такий спосіб таксисти вимагатимуть, щоб Кабінет Міністрів України провів зустріч-нараду з профільними громадськими організаціями, профспілками та об’єднаннями з метою прискорення та реформування галузі таксомоторних перевезень, зокрема – внесення змін до ліцензування таксомоторних перевезень, оподаткування фізичних осіб-водіїв таксі та розробки програми антикризових заходів, які стосується їхньої галузі. Головною вимогою таксистів залишається скасування постанови КМУ№ 336, як такої, що порушує Конституцію України.

За словами голови ВГО «Українське таксі» Леоніда Бойко умови ліцензування таксистів – жахливі. Зі 150 тисяч таксистів лише близько 20 тисяч мають ліцензійні картки. «Ми хочемо сісти за стіл переговорів, для того, аби не було хаосу» – наголосив він.

Голова Асоціації вільних профспілок автотранспорту України Андрій Корчинський повідомив, що під час попередньої акції протесту таксистів у Львові Президенту України було передано лист з проханням скасувати постанову КМУ№ 336. «Відповіді від глави держави досі немає», – сказав він.

Корчинський також повідомив, що якщо за 10 днів Керівництво держави не відреагує і не сяде за стіл переговорів то у Львові почнуть готуватись до Всеукраїнської акції протесту. Він переконаний, що до неї охоче долучаться вантажоперевізники, маршрутні таксі та приватні підприємці.

Нагадаємо, що постанова КМУ№ 366 від 14.04.2009 року, яка стосується діяльності  ПП-ФОП, передбачає додаткові відрахування до Пенсійного фонду – 154 грн (при ставці єдиного податку – 200 грн) за кожного приватного підприємця, та 237 грн за кожного непрацюючого члена сім’ї.

Архіви