«Рекетири в законі» для «Львівтеплоенерго» вибивають борги з львів’ян, – ГФЛ

Борги львів’ян перед ЛМКП «Львівтеплоенерго» «вибиває» колекторська компанія, не маючи для цього жодних законних підстав. Як стало відомо Громадському форуму Львова, колектор не виграв тендер на право повертати борги «Львівтеплоенерго», хоча на цьому, зокрема, наполягають представники комунального підприємства та «Української колекторської групи». Про це ЗІК повідомила 16 березня прес-служба ГФЛ.

Остання тероризує львів’ян впродовж останніх декількох місяців. Об’єктом уваги колекторів стали т. зв. борги львів’ян за теплоенергію, які накопичилися до 2002 року. Ці борги «Львівтеплоенерго» реанімував, незважаючи на те, що пройшов термін позовної давності.

У критичній ситуації, яка склалася навколо фізичних осіб-боржників, що зумовило появу колекторських груп, вина тільки «Львівтеплоенерго», вважає Громадський форум Львова. Підприємство не вело вчасно претензійну роботу, через що термін позовної давності – час, коли підприємство на законних підставах мало право вимагати повернення боргів львів’ян до 2002 року – вже давно минув. Утім, не зважаючи на це, опираючись на заочні рішення судів, «Львівтеплоенерго» руками колекторів вибиває із «боржників» неіснуючі борги. Усі вони вже відшкодовані у якості покриття збитків підприємства із бюджету міста.

Працівники «Української колекторської групи», яка представляє інтереси «Львівтеплоенерго» систематично тероризують мешканців міста у час, неприйнятний для дзвінків – або у ранкові години або пізно ввечері, у грубій формі порушуючи їх права як громадянин, погрожують їм. Натомість працівники колекторської служби вимагають сплати боргу, не вказуючи ні назви фірми, ні власного прізвища, ні посад, які займають.

Не менш кричущі порушення «Львівтеплоенерго» і у сфері відносин підприємства із юридичними особами – ОСББ та ЖБК, яким після 2002 року «Львівтеплоенерго» передав функцію виконавця із надання послуг теплопостачання. Тоді комунальне підприємство уклало із ОСББ та ЖБК угоди на постачання товару (тепла), за яке останні мали б сплачувати відповідно до вартості однієї Гігакалорії.

Рішення №365 «Про виконавця послуг» фактично не реалізовувалося, оскільки львівські комунальні підприємства відмовлялися виконувати це рішення, а ОСББ та ЖБК не можуть виконувати функцію Виконавця через об’єктивні причини. Тому ОСББ та ЖБК вимушені були звернутися до «Львівтеплоенерго» і передати йому повноваження виконавця. Комунальне підприємство взяло на себе таку функцію, однак змушує їх платити не тільки за угодою (за використані гігакалорії), але й за теплове навантаження (як це передбачає двоставковий тариф), використовують при цьому засоби психологічного тиску, залучаючи прокуратуру, райадміністрації та медіа.

Зловживаючи своїм монопольним становищем на ринку послуг теплопостачання, «Львівтеплоенерго» також порушує рішення виконкому Львівської міської ради №887 від 15.08.2008 року та №1435 від 29.12.2008 року, в якому визначено відсоток за послуги виконавця – 2,65%. Натомість «Львівтеплоенерго» незаконно стягує 4%!

Наведені факти свідчать: комунальні підприємства м. Львова системно порушують чинне законодавство, рішення та ухвали місцевих органів влади, використовуючи при цьому право сильнішого.

Архіви