Реанімації заповнені, не вистачає лікарів – реальний стан епідемії COVID-19 на Львівщині

На 100 тисяч населення у Львові кількість хворих становить 89 осіб. Це – найбільший показник за весь час пандемії, але – ще навіть не пік, їх буде у рази більше.

Таку інформацію озвучив Олег Дуда, голова Українського лікарського товариства у Львові, другий номер у списку кандидатів в депутати Львівської обласної ради від партії «Європейська Солідарність», пише DailyLviv.

– На 100 тисяч населення у Львові кількість хворих становить 89 осіб. За останні чотири тижні в стаціонарі перебувають приблизно 1 200 хворих. Реанімаційні практично постійно заповнені, у них перебувають приблизно 105 хворих. З них на апаратах ШВЛ приблизно – 30 пацієнтів. Загалом ми маємо збільшення кількості хворих на Львівщині, які ідуть на самоізоляцію. За останні 6 тижнів їх кількість збільшилася приблизно утричі: з 1 486 до 4 127, –  розповів він.

За словами лікаря, вже нині у медзакладах катастрофічно не виcтачає медичного персоналу: лікарі, медсестри, санітари, є виснаженими і не витримують навантаження. Така ж сама проблема і зі сімейними лікарями, яким фізично бракує часу на консультацію своїх пацієнтів.

– У наступні тижні ситуація лише погіршиться, адже нині є розпорядження МОЗ брати до лікарень лише «важких» хворих. Це означає, що хворі середньої важкості перебуватимуть на лікуванні вдома, а до медзакладу їх повезуть лише тоді, допоки їхній стан різко не погіршиться. Як результат, медики у стаціонарних закладах матимуть ще більше роботи з «витягування» важких пацієнтів, кількість яких постійно збільшуватиметься. Для когось із цих пацієнтів таке затягування із лікуванням в умовах стаціонару стане фатальним. Таку маємо невтішну картину і сподіватися, що щось чудодійно зміниться на краще не доводиться, – спрогнозував медик.

Він також нагадав, що Львівщина кілька місяців поспіль очолювала антирейтинг із захворюваності в Україні, а зараз наша область – на другому місці за сумарною кількістю хворих. Тривалий час у Львові та всій області був найнижчий показник тестування на всю країну – при тому, що область розташована на кордоні з Європою і фактично є «воротами» для інфекції.

Цю інформацію Олег Дуда озвучив під час пресконференції «Сім місяців пандемії: кількість хворих росте, а влада займається «схемами», що відбулася у Львівському пресклубі.

У Львові повідомили, скільки ковідних грошей пішло на дороги і скільки на відкати.

Правоохоронців просять з’ясувати, куди мерія витратила понад 5 млн грн на ковідну лабораторію.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви