У Львові повідомили, скільки ковідних грошей пішло на дороги і скільки на відкати

Чинна влада – як на державному, обласному, так і міському рівнях – зробила все для того, щоб загострити, а не зменшити епідеміологічну ситуацію в області й місті. Львів і деякі райони Львівщини занесені до помаранчевої зони. Хоча, насправді, ситуація є набагато загрозливішою, ніж змальовує її влада.

Про це заявив Олег Синютка, народний депутат України, кандидат на посаду голови Львівської ОТГ під час пресконференції «7 місяців пандемії: кількість хворих зростає, а влада займається «схемами»», яка відбулась у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

– Учора міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про 5 тисяч нових випадків захворювання щоденно вже до кінця наступного тижня. Медики ж оцінюють це число як 7 тисяч осіб, а ВООЗ дає прогноз – 9 тисяч нових випадків щоденно. Міністр заявляє про 37 тисяч ліжок для ковідних хворих на всю Україну. Зрозуміло, що настає колапс.

На переконання Олега Синютки, такої ситуації можна було би уникнути, якби влада від початку доцільно використовувала кошти із фонду боротьби з коронавірусом – це 65 млрд грн, а не – для власного піару:

– Як показав оприлюднений декілька днів тому звіт Рахункової палати, Фонд боротьби з Covid-19 послужив формою відмивання коштів для «своїх». Зокрема, під час «великого будівництва» доріг кошторис проєктів зріс на 40-45 відсотків, порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Кажучи просто, можновладці скерували велику частину «ковідних» грошей на ремонти доріг, щоб показати людям перед виборам, як про них дбають. І при цьому ще й як мінімум 40% з цієї суми пішло на «відкати», – пояснив народний депутат.

Народний депутат також наголосив, що ні Львівська обласна держадміністрація, ні Львівська міська рада не зможуть виправити ситуацію в області:

– Облрада є ручним органом Києва і «слуг». А пан Садовий і його люди – такі ж піарники, як і Зеленський та його шоу-команда. Вони зроблені з одного тіста: самореклама, «відосики», відмивання бюджетних коштів, брехня на кожному кроці – такий у них стиль керівництва. Один лише приклад: зараз максимальна потужність тестувань у Львові – 1400, але реально в день роблять близько 1000 на добу. І нікуди не зникли черги для здачі тесту в державній системі, а за комерційну послугу треба платити немалі гроші. Але і там – черги на 8 днів наперед, – повідомив Олег Синютка.

На його думку, піком бездіяльності та безвідповідальності мерії Львова став спалах захворювань під кінець серпня.

– Тоді захворіло понад 20 топчиновників мерії. Міська влада стала вогнищем коронавірусу в місті. Мер Садовий прийняв страусину стратегію: сховати голову в пісок, щоб здавалося, що ніякої проблеми немає. А тоді скерував депутатський запит до МОЗ – як діяти в такій ситуації, що робити? Мені пообіцяли надати відповідь впродовж … 30 днів. Але я її й досі не отримав, –  підсумував Олег Синютка.

Правоохоронців просять з’ясувати, куди мерія витратила понад 5 млн грн на ковідну лабораторію.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви