Про розцінки при публікації матеріалів ТВК. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО. «До нашої редакції звернулася територіальна виборча комісія з проханням розмістити інформацію про вибори. Чи буде порушенням опублікувати матеріали ТВК за ціною, значно нижчою від опублікованих нами розцінок?»

– Ні, ніякого порушення не буде. Публікація розцінок, яку ви здійснили у відповідності до ст. 54 Виборчого кодексу України, стосується проведення передвиборної агітації:

 «3. Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів встановлюються відповідним засобом масової інформації не пізніш як у перший день виборчого процесу відповідних виборів. При цьому засоби масової інформації можуть розрахувати такі розцінки вартості одиниці друкованої площі чи одиниці ефірного часу окремо для робочих днів і окремо для вихідних та святкових днів, а також окремо для різних за кількістю потенційної аудиторії періодів ефірного часу чи друкованої площі.

Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації не можуть змінюватися протягом виборчого процесу. Засіб масової інформації не може надавати знижку на оплату окремому кандидату, партії (організації партії) – суб’єкту виборчого процесу».

Передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) – суб’єктів виборчого процесу. Тим часом ТВК  звернулася до вас для розміщення інформаційних матеріалів у відповідності до частини першої ст. 49 Виборчого кодексу України: «Під час виборчого процесу засоби масової інформації розміщують інформаційні матеріали на замовлення виборчих комісій або регіональних чи територіальних представництв Центральної виборчої комісії на підставі відповідних договорів». Інформаційне забезпечення виборів має на меті інформування виборців про:

виборчі права громадян та способи їх здійснення і захисту;

можливість та процедури перевірки включення себе та інших виборців до Державного реєстру виборців та списків виборців на виборчих дільницях;

можливість та порядок зміни виборцю місця голосування (виборчої дільниці) без зміни виборчої адреси;

адресу місцезнаходження окружної та дільничної виборчих комісій виборчої дільниці, до якої належить виборча адреса виборця;

адресу приміщення для голосування, дату та час голосування;

підстави та процедури отримання можливості голосувати за місцем перебування;

процедуру голосування та спосіб заповнення виборчого бюлетеня;

право на оскарження порушень своїх виборчих прав та способи здійснення цього права;

відповідальність за порушення законодавства про вибори;

інші питання реалізації виборчих прав громадян.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

    Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – [email protected]

 

 

Архіви