Президенту запропонували Об’єднання інформаційного спротиву при РНБО

Уряд повинен створити при Раді національної безпеки та оборони Об’єднання інформаційного спротиву, яке захищатиме інформаційний простір України.

Про це сьогодні, 23 січня, під час прес-конференції на тему: «Стан інформаційної політики як складової національної безпеки України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив народний депутат України I-IV, VI скликань, шістдесятник Михайло Косів.

За його словами, 18 січня, під час візиту Президента України Петра Порошенка до Львова, активістам удалося зустрітися та поговорити з  Президентом.

– Ми нагадали йому, що Росія веде проти України війну не лише летальною зброєю. Головна війна відбувається в інформаційному просторі. І українська держава на виклики вічного ворога не відповідає. Ми тут програємо. Ці мої слова не сподобалися Президентові, – розповідає Михайло Косів.

Проте громадські активісти не стільки дорікали йому, скільки запропонували вихід з ситуації.

– Мусить бути якийсь орган, який би давай відсіч. Я його назвав «Об’єднання інформаційного спротиву». Зараз це об’єднання працює тільки на громадських засадах. Проте робота на ґрунті громадських зацікавлень не дасть результату. Тому давайте зробимо такий відділ при РНБО. Працювати туди варто запросити Юрія Щербака, Івана Дзюбу, В’ячеслава Брюховецького та Дмитра Павличка, – Михайло Косів перелічив тих осіб, які, на його думку, гідно вміють створювати позитивний імідж України.

Адже останнім часом загальний стиль української інформації – негатив.

– Говорити щось позитивне про українську державу – непристойно. Все – лише суцільні негативи. Натомість держава не має жодних можливостей, щоби давати відсіч. Державного радіо та телебачення – не існує, – на думку  народного депутата України I-IV, VI скликань, не варто було роздержавлювати засоби масової інформації в часи війни.

Він опонує тим спікерам, які стверджують, що у всіх демократичних країнах немає державних ЗМІ. Але ті країни не мають таких сусідів, як Росія, які би претендували не тільки на їхню землю, але й на культуру, історію та спадщину.
Також Михайло Косів пропонує призупинити дію Закону «Про суспільне телебачення та радіомовлення України», допоки керівники новоствореного Суспільного телебачення не презентують свою програму, яку затвердить саме Об’єднання інформаційного спротиву.

– З ефіру радіо зняли дуже багато українських, патріотичних програм, програм для воїнів АТО, програм, які висвітлювали діяльність волонтерів. Це – диверсія проти України, вважає політик.  

Народний депутат Верховної Ради України I-VI скликань Ярослав Кендзьор вважає, що суспільне телебачення повинно бути, але не в тому форматі, в якому запропонувало його нинішнє керівництво.

– Коли було державне телебачення, то ми могли доносити суспільству свою думку. Тепер такої можливості вже нема, – зазначив він.

Архіви