Прес-конференція

3 березня 2009 р. ЛМГО “Дівочий клуб “ЮНКА”, Львівська група “Міжнародної амністії в Україні» «Україна-2», юридично-консультаційний центр допомоги біженцям (ЮКЦ) “Права людини не мають кордонів” проводять у приміщенні Прес-клубу (просп., Шевченка 11, 2 поверх) о 14.00 прес-конференцію, присвячену Всесвітньому дню боротьби за права жінок.

Учасники прес-конференції:
• Андрій Рожнятовський, начальник управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА;
• Лілія Гук, голова ради Львівської міської громадської організації «Дівочий клуб «Юнка», директор гендерно-ресурсного центру управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА;
• Ярослава Сорокопуд, президент гендерного центру ім. Н. Кобринської, координатор навчань та гендерних питань Хайфер Проджект в Україні;
• Наталка Дульнєва, голова Львівської групи «Міжнародної амністії в Україні» «Україна-2»;
• Світлана Марінцова, президент юридично-консультаційного центру «Права людини не мають кордонів».

На відміну від пануючих у пострадянських суспільствах стереотипів, правозахисна світова громадськість завжди вважала, що Міжнародний жіночий день 8 березня був і залишається днем боротьби за права жінок та відзначення прогресу у реалізації цих прав.
Але ми говоритимемо не лише про прогрес. Жінки та дівчата, як в Україні, так і у світі, продовжують відчувати дискримінацію та ставати жертвами насильства; серед найбідніших прошарків суспільства, серед тих, хто живе у забрудненому навколишньому середовищі, серед жертв хвороб вони складають більшість; вони, зазвичай, стають одними з перших та наймасовіших жертв під час збройних конфліктів та страждають від дискримінаційних культурних або релігійних традицій.
Всупереч складним обставинам, у які вони потрапляють, жінки працюють заради змін. Діючи як захисниці прав людини, або створюючи родинні чи громадські об’єднання, жінки часто стають провідниками соціальних змін у просуванні прав людини для усіх. У той самий час, вони часто стають жертвами злочинів, нападів та вбивств саме через цю свою діяльність на захист прав людини.
Оскільки ця акція є частиною всесвітньої кампанії «STOP насильству над жінками», то під час прес-конференції організації-учасниці повідомлять, наскільки в Україні та в світі реалізується принцип «Права людини – це права жінок», і зокрема, принципи гендерної рівності. Також будуть проанонсовані акції до дня 8 березня, що відбуватимуться з 7 – 9 березня у Львові та в Україні.

Архіви