Під маркою Львівського ювелірного заводу в Україні масово продають турецьку контрабанду із домішками шкідливих металів

Приблизно 50% золотих виробів, які реалізовуються в ювелірних крамницях на території України, – контрабандні, виготовлені з додаванням сплавів, які містять шкідливі метали. Про це, 25 лютого, під час виїзного засідання Львівського прес-клубу повідомив директор Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» Володимир Кузовкін.

З його слів, контрабандні золоті вироби завозять здебільшого з Туреччини і часто реалізовують під підробними бірками «Львівського державного ювелірного заводу».

Як пояснив головний інженер ДП «Львівський державний ювелірний завод» Роман Мончин, золоті вироби 585-ї проби містять 58,5% чистого золота та «лігатуру» – сплав, яким «розбавляють» золото. Відтак, якість виробу залежить від сплаву, який використовується у його виробництві. З його слів, є сплави низької якості, які містять шкідливі метали свинець та кадмій. Відповідно, золоті вироби, виготовлені з низькоякісних дешевих сплавів, коштують помітно дешевше від виробів, продукованих із застосуванням високоякісних сплавів.

«У Туреччині плавлять такі ж вироби, як і ми, але із використанням значно дешевшої лігатури. А той, хто торгує турецьким, ставить наші етикетки, щоб швидше продати свою продукцію», – розповів Роман Мончин.

Юрисконсульт заводу Олексій Жовнерович повідомив, що на етикетках виробів «Львівського державного ювелірного заводу» вміщена спеціально розроблена голограма – із шістьма ступенями захисту, яку неможливо переклеїти на іншу етикетку. В Україні, окрім Львівського ювелірного заводу, етикетки з голограмами має лише Київський ювелірний завод.

Архіви