Повідомити про виборчі порушення можна буде через Facebook і Twitter

Сьогодні у Львові презентували інтерактивну карту проекту Electua.org, який покликаний відстежувати порушення виборчого процесу.

Голова правління МГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт під час презентації інтеративної карти виборчих порушень зазначив: "Дискусія і боротьба між євразійськими і європейскими цінностми триває і зараз і визначає наше сьогодення. Євразійські цінності – це недотримання прав людини, відсутність вільних, демократичних виборів, це нехтування свободою слова, свободою релігії, це країни, де б’ють і вбивають журналістів. Боротьба за свої права – це європейська практика, і той проект, який ми сьогодні презентуємо – це інструмент, за допомогою якого активні громадяни можуть відстоювати своє право на вільні вибори"

За словами менеджера проекту Віталія Бохняка, центральним елементом проекту буде інтерактивна карта, на якій будуть відображенні порушення виборчого процесу. "Карта постійно оновлюється, щодня надходить близько 20-40 повідомлень від громадян. Кожен виборець, ГО, журналіст може повідомити про порушення через інтернет-форму на сайті, Facebook, Twitter, телефон. Повідомлення потрапляє до модераторів, які перевіряють і підтверджують інформацію про порушення" – розповів куратор проекту.

Костянтин Квурт зауважив, що в межах проекту ведеться співпраця з Комітетом виборців України, мережею "Опора", рухом "Чесно" та іншими громадськими організаціями. "Проект допоможе громадянам фіксувати і моніторити порушення виборчого процесу і допоможе режиму оцінювати ефективність роботи своїх кадрів" – підкреслив Квурт.

Архіви