Половина українців проти скасування конституційної реформи – Антипович

Щонайменше половина українців не підтримує скасування конституційної реформи. Натомість близько 30% українців підтримує рішення Конституційного суду. Решта ж або не визначилися, або їм байдуже до цього питання. Про це сьогодні, 4 жовтня, на засіданні незалежного громадського прес-центру "Львівський вибір 2010"повідомив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

«Підтримка цього рішення найбільша на Донбасі та серед прихильників Партії регіонів. Натомість, перевага негативного ставлення є у всіх без винятку регіонах України і серед прихильників інших політичних сил», – зазначив Олексій Антипович.

Він також додав, що це питання не стоїть виключно в електоральній площині, адже багато противників такого рішення Конституційного суду є й серед прихильників Партії регіонів. Так само, як є й багато прихильників такого рішення серед електорату таких політичних сил, як «Свобода», «Батьківщина», Сильна Україна тощо.

«За останні два роки в Україні значно зменшилась кількість людей, які підтримують президентську форму правління, або ж президентсько-парламентську. Натомість, виросла кількість людей, які підтримують власне парламентсько-президентську, або ж парламентську форму правління. Це пов’язано з електоральними вподобаннями громадян, оскільки людина може підтримувати чи не підтримувати певного президента і завдяки тому визначатися у своїх поглядах на форму правління», – повідомив експерт.

Він також зазначив, що громадяни сьогодні є необізнаними і в попередній реформі, і в теперішній: «Близько чверті респондентів, які підтримують виключно президентську форму правління, проти скасування реформи 2004 року, або ж вони за те, щоб парламент призначав прем’єра, що є виключено у президентській формі правління. Так само близько чверті респондентів за те, щоб президент напряму призначав прем’єр-міністра, але вони себе відносять до прихильників парламентської форми правління».

На думку Антиповича, це питання необхідно об’єктивно винести на розгляд народу шляхом референдуму. Соціолог переконаний, що громадяни підтримають цю реформу, але за умови проведення перевиборів, принаймні президента.

Архіви