Поліцейська машина в селі – така подія, як весілля, – експерт

Поліцейська патрульна машина в селі – подія, яку обговорюють, як чиєсь весілля.

Про це сьогодні, 29 березня, під час прес-конференції на тему: «6 кроків до безпеки громади: досвід Самбірщини», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник юридичного відділу Центру правових та політичних досліджень «СІМ», керівник проекту Олег Ільків.

За його словами, громадські активісти роздали майже десять тисяч анкет про формування Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку на Самбірщині. Крім того, анкета доступна на сайті.  Але більшість мешканців віддали перевагу паперовим анкетам.

Загалом лише одна тисяча мешканців Самбірського району відгукнулися і взяли участь в опитуванні щодо безпеки їхньої домівки. 

– Переважно в анкетах люди просили провести освітлення на вулицях. Були також випадки, коли вказували адреси, де, на їхню думку, розливають алкоголь. Писали, що в селах підприємці, які продають продукти і алкоголь, ставлять просто там столики, і покупці можуть собі там його вживати, – каже Олег Ільків. 

Він зауважив, що того результату, на який очікували, вони не отримали. Можливо через те, що громадяни не звикли до таких анкет. 

– Також просили зробити пішохідні переходи, писали, що водії на машинах з іноземною реєстрацією їздять дуже швидко. А ось про роботу поліції не було сказано нічого, – каже  керівник юридичного відділу Центру правових та політичних досліджень «СІМ». 

В анкеті, про яку йде мова, є питання – чи зверталися громадяни за захистом своєї безпеки до поліції, що їм загрожувало та чи вдалося поліції їх захистити. 

– Люди просто шоковані, що вперше за останні сорок років у них в селі проїхала патрульна машина. Туди ніколи, якщо її не викликали, така машина не заїжджала. А тут кажуть: «Їде, ще й мигає». І їде ця машина вночі, вулицею, яка не освітлена. Для місцевих мешканців – це є подією на межі фантастики, це подія – рівня весілля, – каже Олег Ільків. 

За словами голови Самбірської районної ради Віталія Кімака, громадяни також писали в анкетах, що через їхнє село їздять багатотоннажні фури з вагою понад 50 тонн і руйнують дороги. 

– І ми зараз обговорюємо пропозиції змін до законодавства, щоби штрафи за таке порушення скеровували в бюджет громади. І щоби потім сама громада могла ремонтувати свої дороги, – каже він. 

Довідка

Проект реалізовано за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження»: http://www.irf.ua/

Мета проекту «Формування та реалізація Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку на Самбірщині» – напрацювання механізму зворотного зв’язку та взаємодії між органами внутрішніх справ, громадою та місцевою владою для вирішення проблем громадської безпеки Самбірського району (т.зв. моделі «community policing» – громадського порядку). Після апробування на Львівщині ця модель буде запропонована для поширення в Україні.

Архіви