Завтра до Львова приїжджають поліцейські з консультативною місією Євросоюзу

Завтра до Львова приїжджають поліцейські з консультативною місією Євросоюзу, які будуть навчати місцевих поліцейських правильно працювати з інформацією.

Про це сьогодні, 29 березня, під час прес-конференції на тему: «6 кроків до безпеки громади: досвід Самбірщини», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУ Національної поліції у Львівській області Юрій Гладун

За його словами, в травні на Львівщині відкриють офіс Євросоюзу, і працівники консультативної місії Євросоюзу будуть перебувати тут постійно. 

– Ми спільно з ними працюємо над програмою, де конкретизуємо заходи. І навчання та професійна підготовка будуть одним із найпріоритетніших завдань працівників. Тому що їхній професійний рівень, на жаль, мушу константувати, залишається на низькому рівні, – каже він. 

Також Юрій Гладун зазначив, що дуже важко працювати з громадянами, в яких вже сформована свідомість. Набагато легше в цьому плані переконати дітей. 

– Казати старій бабці: «Не переходьте вулицю в невстановленому місці» – не дає нічого. А коли це їй каже поліцейський, то її це ще й дратує. А коли дитина скаже: «Бабцю, не переходь тут вулицю», – то це зовсім інший ефект, – так пояснює Юрій Гладун роботу поліцейських у садках та школах. 

Крім того, він вважає доброю ідеєю подання кандидатур на посади дільничих інспекторів на розгляд сільської громади. 

– І тоді нам скажуть: «Цей – трошки лінивий, а цей теж не дуже. Але ми рекомендуємо цього». Це означає, що люди  самі зацікавлені, щоби в них працювали найліпші, – каже Юрій Гладун.

Тоді, на його думку, громада сама знайде приміщення для цього дільничого, де би він міг працювати та відпочивати. А в окремих випадках сільські голови пропонують новим дільничим навіть хату, де би той міг жити. 

– Тоді ми зі свого боку думаємо, що мусимо підбирати найліпших людей, які будуть представляти поліцію, – каже він. 

Довідка

Проект реалізовано за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Метою проекту «Формування та реалізація Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку на Самбірщині» є напрацювання механізму зворотного зв’язку та взаємодії між органами внутрішніх справ, громадою та місцевою владою для вирішення проблем громадської безпеки Самбірського району (т. зв. моделі «community policing» – громадського порядку). 

Після апробування на Львівщині ця модель буде запропонована для поширення в Україні.

Архіви