Польща постачає в Україну понад 1 млн кубометрів газу щодоби

Станом на сьогодні за оперативної інформацією “Укртрасгазу” поставки природного газу з Європи в Україну на польському напрямку складають 1,1 млн. кубічних метрів природного газу на добу, зі Словаччини – 37,5 млн. кубів. Режим поставок стабільний.

Про це сьогодні, 15 квітня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі  «Люстрація УМГ «Львівтрансгаз». Про укладений Меморандум між громадськими силами Львівщини з ПАТ «Укртрансгаз» та спроби окремих політичних сил дестабілізувати роботу підприємства», повідомив начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «Укртрансгаз» (Київ) Максим Білявський.

– По Угорщині ситуація наступна. Ми отримуємо і записуємо номіновані об’єми на оперативний балансовий рахунок. Як тільки буде накопичений певний об’єм блакитного палива, при якому може бути здійснений технічний вимір, фізичне надходження буде здійснено, – каже він.

Нагадаємо, що до 1 січня Угорщина не поставляла Україні газ, тому що минулої осені підписала угоду з Росією про накопичення газу для неї.
– Що стосується транзиту в Молдову та Європу, то він складає 164 млн кубічних метрів газу, – каже Максим Білявський.

За його словами, загальна мысткысть українських підземних газосховищ складає 1 млрд. кубічних метрів природного газу.

– Найбільша кількість газосховищ розташована на території Західної України. Вони були споруджені на базі виснажених газових родовищ. Крім цього, в Івано-Франківській області є Богородчанське газове родовище, яке створено штучно, – повідомив начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «Укртрансгаз».    

За його словами, основним видом діяльності “Укртрансгазу” є транспортування і зберігання газу.
– Ні розподіленням, ні продажем  підприємство, яке я представляю, – не займається. Сто відсотків акцій є в державній власності, – каже він.

За словами Максима Білявського “Укртрасгаз” складається з 14 філій, з них шість здійснюють основну виробничу діяльність. Довжина газогонів, які експлуатує “Укртрасгаз” наближається до довжини екватора Землі.

Архіви