Податок на важкі авто та штрафи за порушення ПДР допоможуть відремонтувати дороги, – кандидат

Після децентралізації територіальні громади Львівщини, за сьогоднішнього чинного законодавства, не отримають належних фінансових ресурсів для ремонтів доріг.

Про це сьогодні, 8 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Хто матиме якісні дороги на Львівщині після децентралізації влади?»,  які відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив представник від «ВО «Свобода» Йосиф Ситник.

– Якщо ми будемо застосовувати сьогоднішню методику і підхід отримання коштів для ремонту, то коштів на ремонт доріг Львівщини серед внутрішніх резервів громад  і обласного бюджету знайти буде дуже і дуже важко. Тому має бути створений державний обласний цільовий фонд ремонту доріг на Львівщині. Сьогодні надходження від акцизу потрапляє в загальний фонд. І тоді місцеві бюджети самостійно вирішують, куди ці кошти скерувати. А потреби є і соціальні, і медичні, і освітні. Тому варто мати «дорожний фонд», який  буде наповнюватися за цільовим призначенням, – вважає він.

На його думку, крім тих п’яти відсотків з акцизного збору, які залишаються на місцях (а 95% йдуть до центрального бюджету), там мають бути й інші надходження.

-Треба запровадити додатковий податок на автомобілі вагою понад 12 тонн. Треба, щоби підприємства. які розробляють надра на Львівщині і використовують важкий ваговий транспорт, теж робили певні відрахування до цільового фонду. Також туди мають надходити кошти від усіх штрафів, які сплачують за порушення правил дорожнього руху, – каже Йосиф Ситник.

Натомість представник партії  «Громадський рух «Народний контроль» Андрій Стецьків не підтримує створення цього фонду.

– Упродовж останніх 10-15 років у нас були різні форми оплат. Був такий «дорожний» збір і був такий фонд. У нас він сягав 15-18 млн гривень. Все одно цього не вистачало на дороги. Я би тут більше дивився на цільові програми. Воно би давало можливість залагоджувати важкі ситуації. А решта – кожна громада має дбати за свої. Львів має дбати за свої дороги, районний центр – за районні, – вважає він.

Архіви