Платники податків заплатять партіям, які пройдуть у ВР

Після парламентських виборів 2019 року партіям, котрі пройдуть до Верховної Ради, держава відшкодує кошти, які ці партії витратили на свою передвиборчу агітацію. За попередніми підрахунками, це коштуватиме платникам податків майже два мільярди гривень.

Про це сьогодні, 28 вересня, під час круглого столу на тему «Протидія політичній корупції «Гроші партій під контролем 3.0». Факти та особливості фінансового життя партійців», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик Центру «Ейдос», головний редактор порталу «Партійна каса» Сергій Адаменко. 

Він нагадав, що в липні 2016 року набрали чинності ключові норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії політичній корупції». Цей закон був прийнятий у жовтні 2015 року. І серед інших положень там передбачено відшкодування коштів за передвиборчу агітацію. За цим пунктом кошти партії ще не отримували, тому що виборів не було. 

Що стосується інших пунктів державного фінансування, то в 2016 році держава виплатила політичним партіям 195 млн гривень,  у 2017 році – 442 млн гривень.

– У 2018 році держава розуміє, що можна зекономити та приймає закон про внесення змін до деяких законодавчих актів. І в прикінцевих положеннях прописує, що всі видатки з державного бюджету, які були прив’язані до мінімальної заробітної плати, треба прив’язати до прожиткового мінімуму. Так, цього року партії могли отримати більше мільярда гривень. А  отримають вдвічі менше – 513 млн гривень, – розповідає Сергій Адаменко. 

Партія «Народний фронт» отримає найбільше – 132 млн гривень, Блок Петра Порошенка «Солідарність» – понад 130 млн гривень, «Об’єднання «Самопоміч» – 65 млн гривень, «Опозиційний блок» – 56 млн гривень, Радикальна партія Олега Ляшка – 44 млн гривень та ВО «Батьківщина» – 33,8 млн гривень. 

Архіви