Підвищення зарплати медперсоналу – головна проблема реформування медгалузі, – депутат і гендиректор

Генеральний директор Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігор Ковальчук заявив про нестачу медичних сестер у лікувальних закладах.

Депутат Львіської обласної ради з фракції Народного Руху України Ігор Ковальчук як практикуючий хірург і генеральний директор Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру зосередився у своєму звіті на проблемах медичної галузі.

Про це він говорив у Львівському пресклубі, пише Dailylviv.com, під час колективного звіту шести депутатів фракції Народного Руху у Львівській обласній раді. Зокрема, Ковальчук сказав, що проблемою номер один – в Україні і Львівській області, в тому числі, – сьогодні є реформування сфери охорони здоров’я. Причому це реформування нібито відбувається впродовж усього трудового стажу Ігоря Ковальчука – скільки він себе пам’ятає у медицині. “Якщо робити як-небудь, то краще – не робити”, – зауважив він. На нинішні реформування у медичній галузі потрібно від ВВП хоча би 6-7 відсотків, а тепер маємо менше трьох відсотків внутрішнього валового продукту на потреби сфери охорони здоров’я.

Останнє реформування, яке розпочалось в Україні, повинно проходити в межах розумного, вважає депутат. Не на часі різке скорочення медичного персоналу і, тим більше, медичних закладів (зокрема, ФАПів і амбулаторій у селах).

Насамперед необхідно збільшити фінансування медичної галузі. Адже це насправді велика трагедія для всіх, коли наприкінці року констатуємо по 6-8 мільйонів гривень заборгованості перед медзакладами. І наслідком такої «кадрової політики» є відтік кадрів. Багато молодих, зрілих спеціалістів виїжджає за кордон, де зарплата в декілька разів вища, ніж в Україні.

– За ввесь час, відколи я працюю, не пам’ятаю такого, щоб не вистарчало медичних сестер, – каже Ігор Ковальчук. – Тож, на мою думку, найгострішою необхідністю на сьогодні – є підвищення заробітної плати для медичного персоналу.

Згадав генеральний директор Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру також і про пандемію коронавірусу та головний засіб боротьби проти неї:

– Я завжди наводжу в приклад наш центр, в якому вакциновано не 98 чи 99, а 100% медичного персоналу, і як наслідок захворюваність практично нульова. На превеликий жаль, ще досі є окремі «лідери суспільної думки», які виступають проти вакцинації. Я ж, своєю чергою, наголошую всім, що про зупинення вірусу ми зможемо говорити тільки тоді, коли в Україні буде вакциновано не менше 70-80% населення. Тож збережіть своє здоров‘я та здоров‘я ваших рідних.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви