Депутати-рухівці ініціювали створення двох тимчасових контрольних комісій у Львівській облраді, – Мазур

Перша комісія – з вивчення та моніторингу стану дотримання законності при адмініструванні органами ДФС у Львівській області ПДВ, що сплачуються підприємцями. Друга – з вивчення ситуації, що склалася з виконанням заходів будівництва і оснащення сільських амбулаторій в рамках проєкту «Доступна медицина».

– Народний Рух України – це загальноукраїнська та загальнонаціональна політична сила, яка завжди тримає «руку на пульсі» подій, що відбуваються в політичному житті нашої країни, – сказав у своєму річному звіті у Львівському пресклубі депутат Львівської обласної ради Юрій Мазур, пише Dailylviv.com. – Ми це все відстежуємо, готуємо відповідні звернення, політичні заяви і, повірте, їх не просто слухають – їх чують.

Тож я хочу розповісти про політичну складову фракції НРУ у Львівській обласній раді, а саме про внесення звернень і заяв.

Фракція Народного Руху України внесла звернення до Кабінету міністрів України, Прем’єр-міністра України, міністерства розвитку громад та територій України щодо критичної ситуації, яка склалась у 2020 році з фінансуванням об’єктів будівництва у Львівській області, коштом державного фонду регіонального розвитку. У цьому зверненні ми, як фракція, вимагали повного виконання фінансових зобов’язань по всіх проєктах на Львівщині в сумі 232,7 млрд грн.

Наступне звернення до Верховної ради України та Прем’єр-міністра України – щодо визначення Яворівського району Львівської області пілотним у реалізації проєкту в створенні вільної митної зони промислового типу. Після впровадження децентралізації до Яворівського району доєднали Мостиський і левова частка митних переходів з ЄС тепер знаходяться саме в цьому районі. Тому Фракція Народного руху України зверталась до відповідних органів, щоб пришвидшити прийняття змін до митного та податкового кодексів, в частині створення і функціонування спеціальних, вільних, економічних зон. На нашу думку, створення такої зони саме в Яворівському районі – найбільш актуальне.

Ми прийняли звернення до Верховної Ради України щодо якнайшвидшого прийняття законодавчих актів для комплексного забезпечення реформи у сфері містобудування. Пришвидшити прийняття закону 5655, закону 5877 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, кримінального кодексу України про посилення відповідальності у сфері містобудування.

Фракція НРУ – це, передовсім, представники політичної сили НРУ, лідером якої був є і залишається – В‘ячеслав Максимович Чорновіл, тож, на мою думку, найважливішим зверненням нашої фракції в минулому звітному періоді було саме звернення до Генерального прокурора України щодо розслідування обставин трагічної загибелі героя України – В’ячеслава Чорновола. У цьому зверненні ми просили в повному обсязі розслідувати обставини його трагічної загибелі в контексті публічних заяв колишнього заступника генерального прокурора України Миколи Голомші.

Ще одне вкрай важливе звернення до ВРУ та КМУ – щодо потреби ефективного використання коштів державного бюджету України та скерування заходів щодо стимулювання вакцинації громадян. У ньому йшлося про те, щоб люди, старші за 60 років, мали більше можливостей застосування цього фінансового ресурсу, наприклад на оплату житлово-комунальних послуг та купівлю ліків.

Варто зазначити, що одним з найефективніших механізмів діяльності нашої фракції – є створення тимчасових контрольних комісій у Львівській обласній раді. За минулий звітний період було створено чотири тимчасових контрольних комісії, дві з яких ініціювала наша фракція, а саме: створення тимчасової контрольної комісії обласної ради з вивчення та моніторингу стану дотримання законності при адмініструванні органами ДФС у Львівській області ПДВ, що сплачуються підприємцями, і тимчасова контрольна комісія для вивчення ситуації, що склалася з виконанням заходів будівництва та оснащення сільських амбулаторій в рамках проєкту «Доступна медицина».

Архіви