Підприємці напередодні візиту Тимошенко до Львова погрожують їй бунтом

Підприємці, які об’єдналися в громадську коаліцію «Народний фронт», підготували звернення до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Вони вимагають, аби Уряд скасував незаконну, антиконституційну постанову № 366 про сплату внесків до Пенсійного фонду підприємцями, що на спрощеній системі оподаткування. Про це сьогодні, 24 червня, йшлося під час прес-конференції у Львові.

Голова Асоціації вільних профспілок автотранспорту України Андрій Корчинський зазначив, що від цієї постанови, прийнятої 14 квітн 2009 року, в першу чергу страждає малий бізнес. «Це означає, що кожен підприємець, який сплачує єдиний чи фіксований податок, змушений доплачувати до Пенсійного фонду, як мінімум 124 гривні за себе та 208 гривень за кожного члена сім’ї, якщо вони не отримують заробітної плати, з якої йдуть пенсійні відрахування», – пояснив Корчинський.

Він наголосив, що все це робиться лише для того, аби заповнити величезну дірку, яка утворилася в Пенсійному фонді, силами незахищених малих та середніх підприємців. Корчинський додав, що ця постанова суперечить Указам Президента про спрощену систему оподаткування і Закону України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і також Конституції.

Координатор Ради об’єднання приватних підприємців України Алла Алексенцева додала, що ця постанова Уряду є просто «законодавчим бєспрєделом» і порушує 8 законодавчих актів України. Більше того, вона не пройшла аналізу і немає регуляторного впливу. «Пенсійний фонд також, за великим рахунком, нічого не виграє від цього рішення, бо додатково отримає лише 1 млрд грн. А скільки підприємців перейдуть працювати в тінь!? Скільки людей постраждає і будуть змушені закрити свій бізнес!?», – наголосила вона.

Корчинський зазначив, що завтра вони передадуть відповідне звернення до Прем’єра щодо ліквідації цієї постанови, якщо реакції не буде – тоді до Президента. Окрім того, готуються позови в Адміністративний суд Києва. Алексенцева повідомила, що підприємці мають «завалити» своїми заявами суд, вже подано 400 позовів, окрім того посилати телеграми в Адміністрацію Президента і Кабмін. Юристи вже підготували зразки заяв до суду, які залишать в офісі ЛОО Всеукраїнського громадського об’єднання «Народний фронт». Утім 20 липня закінчується термін сплати цих внесків до Пенсійного фонду, далі Андрій Корчинський прогнозує тиск на підприємців, нарахування штрафних санкцій і пені. Водночас вони сподіваються, що влада таки скасує цю незаконну постанову. Якщо ж ні, то в країні назріє бунт.

ЗІК

Архіви