Перевізники хочуть привозити пасажирів до Львова на автостанцію №8, а не на Стрийську

Після того, як новообрані депутати Львівської обласної ради створили депутатські комісії і комісію з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту, перевезень та зв’язку очолив представник від «Самопомочі» Михайло Сидорович, з перевізниками, які працюють на обласних маршрутах, почали розривати договори. Однак припиняють угоди не з усіма, а вибірково.

Про це сьогодні, 2 грудня, під час прес-конференції на тему: «Порушення «транспортних» прав мешканців гірських районів Львівщини. Як створити прозорі та однакові умови для всіх перевізників», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив колишній начальник управління транспорту і зв’язку та дорожнього господарства облдержадміністрації Володимир Гарбуз.

За його словами,  перевізники, які привозять людей до Львова з райцентрів області зі Стрийського напрямку, довозять пасажирів до залізничного вокзалу. І звідти ж забирають інших пасажирів. А тепер обласна влада хоче зробити для деяких перевізників кінцеву зупинку на АС-1 (автобусний вокзал на вулиці Стрийській).  Не було б проблем, якби всіх приміських перевізників переселили туди – тоді би виконувалися умови рівної конкуренції. Натомість деяким перевізникам дозволили заїжджати до міста, а деяким – заборонили.

– Це вже третя спроба витіснити перевізників з їхнього бізнесу. Так, 2010 року була прийнята ухвала міськради, яка рекомендувала Львівській обласній державній адміністрації здійснювати відправлення автобусів приміських та міжміських маршрутів зі Львова з найближчих за напрямками автостанцій. Виняток зроблено лише для міст Моршин, Трускавець, Дрогобич, Східниця, Борислав. Тоді облдержадміністрація чітко дала зрозуміти міськраді, що їхня ухвала суперечить Закону України «Про автомобільний транспорт». Наступного разу це питання порушили у 2014 році, коли очолив облдержадміністрацію Олег Сало. Підприємства-перевізники почали масово подавати до суду. Були рішення судів, які вказували на незаконність дій облдержадміністрації. За кілька місяців відбулася Революція Гідності. І всі ті порушення законів завершилися, – згадує колишній чиновник облдержадміністрації.

І аж зараз, коли Львівську облдержадміністрацію очолив Олег Синютка, ця тенденція знову поновилася. Хоча, як стверджує Володимир Гарбуз, нинішній керівник виконавчої влади в області обіцяв всім перевізникам рівні умови згідно з чинним законодавством. 

– Проте його заступниця, пані Ірина Гримак зовсім не дослуховується до вказівок свого начальника. Якщо голова дає розпорядження заступникові, а вона не виконує їх, то виходить, що він не контролює адміністрацію, – каже Гарбуз. 

Перевізники пояснюють такі дії тим, що у Львові діє комунальне підприємство АТП-1, яке підпорядковане міському голові Львова Андрієві Садовому. І комісію з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту, перевезень та зв’язку очолив якраз директор вищезгаданого транспортного підприємства.

– Як тільки були створені ці депутатські комісії, то буквально за цей тиждень почали розривати угоди з іншими перевізниками. І одних залишили на залізничному вокзалі, іншим дозволили їздити до привокзального, третіх залишають на АС-3, а четвертих виганяють на Стрийський автовокзал, – каже Володимир Гарбуз.

За словами голови Львівської обласної асоціації перевізників автомобільного транспорту Ярослава Поради, в цій справі тісно задіяні інтереси мера Львова Андрія Садового.

– Пан Садовий хоче вигнати всіх маршрутників з міста та продублювати своїми маршрутами з АТП-1. Він хоче зараз створити у Львові швидкісний автобус, який буде їхати з «Ашану» через автостанцію на Стрийській по виділеній лінії до самого центру. Цей план виношується цілий рік. Але, на мою думку, ця затія є безглуздою. Тому що, якщо виокремити цілу дорожню смугу для швидкісного автобусу, то це паралізує ввесь Львів, – каже він.

І, як стверджує Ярослав Порада, колишній перший заступник міського голови Львова, а зараз голова облдержадміністрації Олег Синютка всіляко сприяють цьому.

Водночас, за словами начальника юридичного відділу апарату Львівської облдержадміністрації Віктора Кусия, перевізники помиляються, коли вважають, що їх цільово виживають з ринку. 

– Представники перевізників, які взяли участь у конкурсах, знали, що кінцеві точки маршрутів визначені саме на АС-1, – каже Віктор Кусий.В той же час перевізники, які брали участь у прес-конференції, стверджують, що коли вони подавалися на конкурс, то в умовах конкурсу було вказано автостанцію №8, а отримали вони рішення конкурсного комітету з кінцевою зупинкою на автобусній станції на Стрийській.

Архіви