Будівельники, яких Садовий звинуватив в аферизмі, подали на міського голову до суду

Будівельники звернулися до Шевченківського районного суду міста Львова з позовом про захист своєї ділової репутації. Відповідачем у цій справі, стверджують будівельники, є міський голова Львова Андрій Садовий, інтернет-видання Zaxid.net і Львівська міська рада.

Про це сьогодні, 2 грудня, під час прес-конференції на тему: «Будівництво по-львівськи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив адвокат, юрист фірми «Львівоблагропромбуд» Дмитро Стельмащук. Юрист нагадав, що 27 листопада цього року міський голова Львова Андрій Садовий у своєму відеозверненні закликав громадян утриматися від купівлі квартир у деяких новобудовах міста. Це звернення під назвою «Про незаконне будівництво у місті» було опубліковано на офіційному сайті Львівської міської ради та на сайті інтернет-видання Zaxid.net в статті  «Купуючи квартири у цих будинках, ви ризикуєте грішми».

– Наш забудовник є представником і замовником будівництва цих об’єктів. І має всю необхідну дозвільну та супровідну документацію для здійснення проектно- підготовчих і будівельних робіт. Тому ми змушені спростувати заяву, здійснену мером Андрієм Садовим, – каже Дмитро Стельмащук.

Насамперед мова йде про проектування та початок будівництва багатоквартирного будинку на розі вулиць Варшавської і Соснової.

– Про цей об’єкт Андрій Іванович зазначав у своєму відеозверненні. Ось кілька цитат: «Здійснює будівництво з порушенням законодавства, здійснює незаконний продаж квартир, є потенційною будівельною аферою». Всі ці звинувачення є безпідставними та не відповідають дійсності, – каже юрист.

Під час прес-конференції він показав нібито всі дозвільні документи на земельну ділянку, проектування та будівництво. Жоден з цих дозволів не був скасованим, а на ухвали міськради мер Львова не накладав вето, запевнив Дмитро Стельмащук.

За словами юриста, після відеозвернення мера Львова, забудовники зазнали збитків.
– Деякі потенційні інвестори призупинили підписання договорів, деякі взагалі їх скасували. Через що ми зазнали збитки приблизно в сумі мільйона гривень. З відповідачів ми просимо суд стягнути всього сто тисяч гривень, – каже Дмитро Стельмащук. Він уточнив, що позов поданий сьогодні, ухвала про відкриття справи буде прийнята протягом 20-30 календарних днів.

Керівник будівельної інвестиційної організації Олександр Здровецький каже, що не уявляє причин такої заяви міського голови Львова.

– Жодних зауважень чи письмових претензій до нас не надходило. Ми ще навіть не проводили жодних будівельних робіт, а тільки обгородили майданчик, – стверджує він.

А ось адвокат Дмитро Стельмащук дуже обережно відповів на це питання.
– У нас є інформація про можливу участь забудовника-конкурента. Але, на жаль, ми не можемо її розголошувати. Оскільки вона не є підтвердженою. Це лише наша особиста інсайдерська інформація, – каже Дмитро Стельмащук.

Сьогодні головний архітектор Львова Юліан Чаплінський звернувся до мера міста Андрія Садового з проханням якомога швидше зібрати засідання виконавчого комітету та скасувати дозвіл на будівництво будинку на вищезгаданій ділянці. Підставою для цього, за його словами, є те, що будівельна організація отримувала дозвіл на будівництво триповерхового трисекційного будинку на 88 квартир. А на своєму сайті виставила інформацію, що будуватиме тут аж десятиповерховий будинок.

Адвокат Дмитро Стельмащук не заперечує, що розглядається така можливість розширення новобудови.

– За проектанськими рішеннями кількість квартир, мабуть, буде відрізнятися. Є потреба і можливість здійснити проекти зі збільшення житлової площі у цій будівлі. Це може бути розширення площі за рахунок збільшення висоти будинку, оскільки йде зміна зонування території. Зараз категорія зони території Ж-1, щоб збільшити поверховість, слід змінити на Ж-3 або Ж-4, – пояснює він.

Водночас адвокат забудовників не виключає, що сторони можуть помиритися, якщо мер виступить з заявою, де скаже, що він помилився.
– Ми не виключаємо, що йому надали хибну інформацію. Якщо він вибачиться та спростує свою заяву, то ми  відкличемо свій позов. Ми не готові ворогувати з будь-якими публічними і державними діячами, – каже Дмитро Стельмащук.

 

Архіви